Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gürpınar, hüseyin, rahmi, özeti, şıpsevdi

Şıpsevdi Özeti Hüseyin Rahmi Gürpınar

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Şıpsevdi Özeti Hüseyin Rahmi Gürpınar

Romanda anlatılan, alafrangalık budalası ----- bir tip olan Meftun’dur Paris’ten dönünce, oradaki yaşamını köşkte de sürdürmeye çalışır, köşktekilere alafrangalık dersleri vermeye kalkar Daha da zen-ginleşmek için pinti ve zengin Kasım Efendi’nin kızı Edibe Hamm’la evlenmeyi düşünür “Piyango’dan para çıktı” diyerek onunla evlenir Bu arada Kasım Bey’in oğlu Mahir de, Meftun’un kız kardeşi Lebibe ile sevişmektedir Sonunda cimri baba kızıyla oğlu-nun geçimini Meftun’a yıkar; kızını Mefbut’dan zorla ayırır Meftun, Paris’e kaçar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com