Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Atatürk Köşesi > Hayatından Kesitler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bende, birer, çocukları, parçamsınız, türk

Siz Türk Çocukları Benim Birer Parçamsınız. Bende Sizin.

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Siz Türk Çocukları Benim Birer Parçamsınız. Bende Sizin.

Atatürk bir okula gitmişti Her zaman olduğu gibi bütün çocuklar etrafını sardı Hepsi sevinç içinde onu alkışlıyordu Yalnız küçük bir çocuk bir kenara çekilmiş, ilgisiz gibi duruyordu Bu durum Atatürk’ün gözünden kaçmadı Onu yanına çağırdı:

- Çocuğum, neden durgunsun? Bir derdin mi var? Hasta mısın?

Çocuk:

- Bir şeyim yok efendim

Çocuk arkasını döndü, gözlerinden akan yaşları gizlice sildi

Atatürk:

- Niçin ağlıyorsun yavrum? Sen ağlayınca ben çok üzülüyorum

Küçük çocuk, o vakit yaşlı gözlerini Atatürk’e çevirdi:

- Atam, seni böyle yakından görmek isterdik Geldin, gördük, sevindik Ama artık sıramızı savdık Bir daha seni ne zaman göreceğiz? Ona ağlıyorum Atatürk oradaki çocuklara baktı:

- Beni ne zaman görmek isterseniz aynaya bakın Siz Türk çocukları benim birer parçamsınız Bende sizin

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com