Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hakkn, rabb

Ya RABB! Sen HAKK'sn..

Eski 03-16-2009   #1
meLankoLik_asaLet
Icon1861

Ya RABB! Sen HAKK'sn..

Hiç değeri yokmuş meğer; sensizliğin yarısında İçimdeki ben’in temizlenmişliğiyle bir parça sundum hayata Yanan ateşin adını bilmiyorum Korkularım kırılmışlıklarımdan yanaSen’den gayrisinden kaçıp acziyetimle sığınışım Sana Bilinmeyenelerin ardında saklanmış sözsüz İlahilerin İlhamı sende Hayatın koyduğu kurallarda Aşk ‘ın ‘Mıh’’ gibi yazılır doğaya Ruhani miracımda sualime icabet sende Beni yeniden diriltmek sende Arş’a Sema’ya sığmayan Sen Sığdırdın Kendini Yüreğime
Çakıl taşları kadar kuru ve sevimsizim Sana acıkan yüreğimle tahakküm altında bir bakış götürür beni bilinmezliklere Soğuk kış gecelerinin zemheri ayazında tefekkürüm sana Yenik düşmek yok yenilmelerde Çığlık çığlığa hiç el üstünde tutulmayan dualarım sana Bomboş avuçlarımın ‘amin’ lerinde ‘lebbeyk’lerini duyuyorum Duyuyorum ki amin diyorum ‘’Habibim ‘’dediğin Sultanım Onsuzluğun figanı içimde gark etmiş Nemini taşıyan rutubetli rüzgar ezeli hiddet gibi Şehit azmi taşıyan yüreğimde daimi fırtına gürültüleri durmadı Öyle soğudum ki Sultanımın olmadığı hayattan, Kutbu Şimali daha sıcaktır O fırtınalar ki benim sevdamı götürürler O’na Gönlüme ferman dinletemedim Korku taşıdım zaman zaman ama adına leke sürmek istemediğim umutlarım var benim Yarım kalan şiiri tamamlayamadım havf ve reca arasında İncitmek istemezdim sevdamı
Ellerim kapatamadı yağmurun güzelliğini; ben ellerimi kapatamadım Koskoca bir ordu zannederken kendimi yenildim bir bıçak ucuna Ağzımı açamadım yüreğim serinlerken yalvarışlarımda Mahremleşen sevdamla Sana geldim Masiva’dan kaçıp Aşk’ına geldim Kim bilir bu kaçıncı gelişim Kaçıncı haykırışım Kaçıncı sessiz nidalarım Kaçıncı zulada sessiz pusuya düşüşüm Kaçıncı ‘AF’ Ya Rabb deyişim Ya Rabb’im hepsi Sana Sana olan sevdamaSensizliğin yarısında o iltifatlı sözler kafi gelmez seni anlatmayaDağları deviren seller içinde sürüklenirken yıkıldım o dağlarla beraber Çatıları eskimiş harabe evlerden farkım kalmadıUmud’um Sana Kork’um Sana Yalvarış’ım Sana Dua’larım SanaYarım kalmış arzularımla, nasıl olurum Aşk’ının olmadığı yarınlarda
Sadakatin yakıştığı insanda görse de ikrah; yardımcısıdır Allah Göğsümü çatlatırken belirli-belirsizliklerde bir yolda Sultan’ımaÖgsüz kalmışım sevdasıyla Kucaksız çocuklarında eski ihtişamı kalmamış Gün yanığı yüzlerde Efendim sav ‘iz ahenkler yok Bir başka akşamın bir başka aşina simalarında tarifi yapılmaz Hilye-i Şerifi çizdim yüreğime Elinden oyuncağı alınmış çocuklar gibiyim Avazım çıktığı kadar bağırıyorum Her düştüğümde ayağa kalkamıyorum ‘Ey iman edenler; Sadıklarla beraber olun ‘diyorsun Ben kendime sadık kalamıyorum Kimsesiz kimliksiz yaşlanıyorumSevmeyi bilmeyenlerin yerine sevmeyi öğrettin Buram buram hasretle dolu katmer katmer açmak isteyen güller Tomurcuk halinde Onlar bile Efendim sav siz açmak istemiyor Ardından yine onsuz bir günde ay kahkahalar atıyor, acıyor halimeBir muammadır alemin, bir kaostur vuslata ulaşmak isteyişim Gecenin aya küstüğü yanlızlığım da uğurladım bin bir çileyle baktığım göz nurumu Umudumu Suskun dillerin söyleyemediklerini anlatan elleri dinliyorum Heykeltraşın yaptığı suskun eser gibi Bekleyicisi bekleyeni vardır suskun dillerin söyleyemediklerini Bekçisidir ağır yumruğun boğazıma tıkadığı birşeylerin Gönül bir yerlerde unutur kendini Ama Sen’i unutmaz Resul’unu unutmaz Sadıkları unutmaz
Bedeli bilinmeyen hırsızlıkla çalıyor zaman; el değmememiş gecenin en tenha kısmından, Sana olan tefekkürümüBir ucunda Ben’imin gittiği yolları başa getirdim Eskiyen bir baharda , geçmişim Semadaki huzurunu yaşıyorSana kul olmanın hamd’ini, Resul’üne Ümmet olmanın Salavatını cekıyor geçmişim Yalan dolu dünyanın doğrusu olmak varmış ‘Andolsun ki size öyle bir peygamber geldi ki, siz sıkıntıya düştüğünüzde o daha çok sıkılır ‘ ayetinde Sana Hamdler azdır ‘’Ben kabrimde bile Ümmetim diyeceğim’ diye bizi düşünen Sultana Salat-ü selamlar azdır
Rehaklarımı sana sundum Rehaları senden istedimBin kez kovsan da kapından diz çöküp yine Sana geldim Tarfetül aynda Sana sığındım nefsimden Havf ve reca arasında buldum ‘kişi sevdiği ile beraberdir’ dediğini Ya Rabb’im bütün iyiliklerimi yönetRızana uygun isteklerimi kabul et Kur’an’la içimi nurlandırSana karşı şirk ve isyanda beni engelle Ya Rabb’im Seni anlatmaya yetmez kelimeler Kıfayetsiz kalır Bir alışkanlık değil Aşk’ınlıktır Elestü Bi Rabbük’üm diye sorduğun da sözümüzdür ‘Bela’ Bir Sakinin elinden içilmiş Sarabındır meyhanesi Arş’tan yüce Bir olana ulaşmanın tek koşulu Aşk’ındırAşk dini bütün dinlerden ayrıdır Aşıkların şeriatı da mezhebi de Allah ‘tırdiye söyleyen Mevlana’nın diliyle ‘Gök Aşık olmasaydı göğsüde pak olmazdı, Güneş aşık olmasaydı parıldayan ışığı olmazdı’ Dilimde ne varsa elimde geldimYüreğimin en Aziz Misafiri Sen’sin Can’dan ümidimi kestim Canan’a ereyim
Ya Rabb Aşk’ına emanet ederken kendimi; Sen billurlaşan Hakikatsin Konulmuş olan her hükümde Sen varsın

Ya Rabb Sen HAKK ‘sınAlıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com