Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fazileti, hakkında, suresinin, vakıa

Vakıa Suresinin Fazileti Hakkında

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Vakıa Suresinin Fazileti Hakkında

Vakıa suresinin Fazileti

Vakıa suresinin Hikmeti

HzMuhammed sav Bir hadisi şerifinde şöyle buyuruyor, Vakıa suresi fakirlikten kurtuluştur,Zengin eder,

“Her kim, Vâkia sûresini her gece bir defa okumayi âdet haline getirirse, ömründe fakirlik görmez

“Vâkia sûresi zenginlik sûresidir Onu okuyunuz ve kadinlariniza ve çocuklariniza ögretiniz

Abdullah b Mesûd'u, ölüm hastaliginda ziyâret eden Hz Osman (ra): "Sana bir bagista bulunulmasini emredeyim mi?" dedi Abdullah, buna ihtiyaci olmadigini söyledi Hz Osman; "Senden sonra kizlarina kalir" dedi O zaman Abdullah onu su cevabi verdi: "Sen kizlarimdan korkma Ben onlara Vâkia sûresini okumalarini emrettim" Ben, Peygamber (sas)'in söyle dedigini isitmistim:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com