Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başlamalı, eğitim, yaşında, zorunlu

Zorunlu Eğitim Üç Yaşında Başlamalı

Eski 01-12-2009   #1
Şengül Şirin

Zorunlu Eğitim Üç Yaşında Başlamalı

Zorunlu eğitim üç yaşında başlamalı

Türkiye'de 6 yaşın "zorunlu eğitim" kapsamına alınması için yıllardır çaba harcanırken çocukların çoğu 7 yaşından önce eğitimle tanışmazken Hint Okyanusu'nun minicik adası Mauritus'un en önemli eğitim sorunu "5 yaş altındaki 5 çocuktan birinin okul öncesi eğitim almaması"

- Bunu söyleyen ülkenin Eğitim Bakanı Dr V Bunwaree, “5 yaş okula başlamak için çok geç Bu yaşta okula başlayanlar arasında başarısız olanlar çok Bu yüzden zorunlu eğitimi 3 yaşa indirmek istiyoruz Çocukların tüm ihtiyaçlarını yüzde 100 karşılıyoruz Okullarla aileler arasında daha yakın ilişkiler kuracağız Çünkü bazı ailelerin çocuklarını 5 yaşından önce neden okula göndermediklerini öğrenmek zorundayız” diyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com