Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Erkekler Kahvehanesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamıyor, cevap, erkekler, veriyorumz

**Erkekler bizi anlamıyor** cevap veriyorum(Z)

Eski 11-02-2008   #1
dejavu2009
Icon1861

**Erkekler bizi anlamıyor** cevap veriyorum(Z)

Yazılar küçük ve okunamadığı için konu aşağıya taşınmıştır

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : **Erkekler bizi anlamıyor** cevap veriyorum(Z)

Eski 11-05-2008   #2
dejavu2009

Erkekler bizi anlamıyor!
Erkeklerin düşünce mekanizması, kadınları anlamaya uygun değil Nasıl mı?Kadınlar genelde ufak çantaları tercih edip, çantalarına sığdıramadıkları eşyaları erkeklere taşıtırlar Erkekler ise bu tercihi bir türlü anlamazlar Hatta açıklanamayan bir sır daha var: Beraber katıldıkları partide olur da herhangi bir sebepten dolayı ayrılırlarsa ve sevgilileri dudak parlatıcısından daha fazla bir şey almayan çantalarıyla ortada kalırsa ne olur?

Cevapsız sorular Neden kadınlar aslında cevap istemedikleri soruları ısrarla sorarlar? Örneğin, kız arkadaşlarımız hakkında sevgilimizin fikrini sık sık sorarız Olur da yanlışlıkla "Çok seksi bir kadın" veya "Çok etkileyici biri" cevabını alırsak, kıyamet kopar Yani, gerçeği bir türlü kabul edemeyiz O zaman neden soruyoruz?

Jean pantolon takıntısı Bir poponuz olmasına rağmen 20 tane jean'iniz var Üstelik her birinde poponuz aynı duruyor İşte bunu erkekler kesinlikle anlamazlar

Salata işkencesiAç olmadığımızı söyleyip, kendimize salata alırız sonra da sevgilimizin yemeğinin yarısını afiyetle yeriz Hatta onun yediği patates ve burgerle yetinmeyip, tatlısından da mutlaka bir iki çatal alırız İşte bu davranışımızı bir türlü anlamazlar zavallı erkekler Acaba kendimizin değil de başkasının tabağından yersek daha mı az kalori aldığımızı zannediyoruz?

Kaliteli zaman geçirme fikri
Sevgilimiz bizimle alışveriş maratonuna katılsa da, istediğimiz filmleri seyretse de, manikür yaptırırken bizi sabırla beklese de, şikâyetimiz aynı: "Beraber hiç vakit geçiremiyoruz" Erkekler "Daha nasıl birlikte vakit geçireceğiz?" diye düşünürken, kadınlar bunu saymazlar, kaliteli zaman geçirmekten bahsederler

Ufacık yaratıklardan aşı korku
Suşi yeriz, kalamar da, istiridye de, ama gel gelelim banyoda en ufak bir örümcek görmeye dayanamayız Çığlık çığlığa, köşe bucak kaçarız

Aşk oyunları
Kadınlar, erkeklerin kötü olduklarını, kadınlara nasıl davranmaları gerektiğini bilmediklerini söylerler Ama olur da, birisi buluşmadan hemen sonra ararsa Bu davranışının gizli sebeplerini araştırırız Yani ne istediğimizi aslında biz de pek bilmeyiz

Tuvalete toplu olarak gitmek
Grup olarak dışarı çıkıldığında, mutlaka masadaki bütün kızlar aynı anda tuvalete giderler Erkeklerin merak ettiği olay şu: Bu durum grup psikolojisinden kaynaklanıyor, yoksa gözlerden uzak arkadaşlarla bir şeyler paylaşma isteğinden mi?

Soğuğa karşı koyamamak
Mevsim ne olursa olsun, kadınlar ince giyinir ve çok üşürler

Saç takıntısı
Erkeklere göre, kadınlar her aynanın önünde birer saat harcayıp, türlü saç spreyleri ve jöleleri kullandıktan sonra saçlarının yataktan yeni kalkmış gibi görünmesini sağlarlar Erkekler, neden bu kadar uğraştığımızı anlamazlar

Güzel bir paylaşım olmuş su perisi

bakalım biz erkekler bu neler düşünüyoruz

Aşk oyunları konusuna tamamen hak veriyorum: ne istediklerini bilmiyorlar kesinlikle doğru
Aslında düşünce mekanizması çok farklı değil sadece alışkanlıklar ve yaşam tarzı farklılık gösterdiği için düşünce yapısında değişiklik oluyor

cevapsız soruları sormasının nedeni şu; erkeğinden, gerçekten kendisinden daha güzel (seksi, çekici vs) bir kız arkadaşı varsa bu durumu kendisi bilinçaltında işlenmiş olsa dahi bunu kabullenmek istemez Herzaman kendisi bir numara olmak ister ve sevgilisinden gelecek cevaplarla tatmin olmak ister yani onaylanmak istiyor (HAKLISINIZ)

jean pantolon takıntısı; aslında bu sadece bir bakış açısı, insanlar giydiklerinin ne kadar güzel ve yakıştığının farkına varmayabilir Bu yüzden bir kıyafet alırken kararsız kalırız O popo her pantolonda farklı gözükebilir

soğukta kalmak;
Bilimsel olarak erkekler kadınlardan daha fazla üşürler Soğuk olsa dahi neden ince giyinirler biliyor musunuz? 1 neden: Kendi etrafındaki insanlar onların kıyafetlerine pür dikkat izlediklerini sanırlar
2 neden: Herkes ona bakıyor ya, onun bir populeritesi var kalın birşeyler giyipte hantal bir kız gibi görünmek kabustan daha korkunç birşeydir Bir düşünsenize Mahir diğer erkek arkadaşına Selin'in bugün giydiği mont ne kadar kaba olduğunu ve onu ne kadar şişman gösterdiğini söylerken duyursa selin hanım ne düşünür acaba Bir de mahir popüler bir erkekse ve kız arkadaşı yoksa o kızın psikolojisini düşünemiyorum
3 neden: Kızlar hep zayıf görünme derdinde, zayıf olsalar bile bir kaç kilom fazla demekten kendilerini alamıyorlar Soğuk olsa dahi kalın bir şey giymezler
4 neden: (Bu konuda anlatacak o kadar şey varki zamanım yetmez Kocaman bir kitap çıkacağı kesin
saç takıntısında erkekler daima böyle düşünmezler;
Bunun için şunu söylüyorum: Kendine güvenmek ayrı bir şeydir…

kaliteli zaman geçirmek; Yani bu konuda bayanlara laf söyleyemeyiz Hep onlar haklı, erkeklerde kendince haklı "O kadar zaman ayırdım hala şikayet aynı, acaba bütün gün onunla kalsam bana ne der o zaman" "Bütün erkekler aynı bize zaman ayıramazlar onların işleri daha önemli

Anlatmadığınız birşey daha var kolay YALAN söylemekBunun nedenide şu: yetişme şartları;
Bir düşünün aynı evde aynı yaşta bir kız ve bir erkek çocuğu var Kız çocuğu eve geç gelirse kıyamet kopar öfkeli bir biçimde "Nerdeydin kızım?" cevap hazırdır Gayet masum bir biçimde cevabı verirler " Selinle beraber ders çalışıyorduk Annesi bize pasta yapmıştı Pstalar fırından biraz geç çıkınca onları geç yedik ben çıkmak istedim ama Selin'nin annesine karşı saygısızlık etmek istemedim vs vs" Aynı senaryoyu erkek için yapsak bakalım ne çıkacakortaya; kızgın bir baba "Nerede kaldın oğlum? iki saattir senibekliyoruz
Baba arkadaşlarla maç izliyorduk" " peki oğlum"şimdi daha küçük yaşlarda yalan söyleme mekanizması bu kadar iyi seviyedeyse ilerisi? Yada başka bir örnek versem; Evli bir çifti düşünün gayet masum bir erkek iş arkadaşıyla resturantta yemek yerken karısı tarafından görülürse evde kıyamet kopar " Ne işin var o kadınla, sevgilin mi? benden bu kadar çabuk mu bıktın? ühühüh (dayanamaz ağlar) Gerçeği şudur Öğle yemeğine giderken insanlık adeti olarakbayana sormuştur "Buyrun beraber yemek yiyelim" denmiştir Eşine bu durumu anlatmaya kalksa ayrı birkıyamet daha kopar "insanlık sana mı kaldı? be adam, davet etmezsen ne olacak sanki" vs vs
erkek bu sorular karşısında afallar kalır (yalan yok onda) aynı durum karşısında erkek ne yapar bir bakalım:
Erkek eşini bir resturantta görse"Ne işin var o adamla?" kadının cevabı hazırdır Öyle bir anlatırki erkek sorduğuna pişman bile olur Aklında değişik sorular bile varsa o anda kaybolur "Ben ne kadar karakalpliymişim aman yarabbi" Evet hayatım sen kötü karamsarsın"

Yalnız şu soruyu sormadan geçemeyeceğim
Kızların tuvalete toplu olarak gitme sebepleri ne sürü psikolojisi olmadığı kesin
Hep beraber fayanslarımı sayıyorlar? "Ayşe bu duvarı ben saydım sol duvarı sen say"
yoksa başka bir şey mi?

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-03-2009   #3
yaman155

Salata işkencesiAç olmadığımızı söyleyip, kendimize salata alırız sonra da sevgilimizin yemeğinin yarısını afiyetle yeriz Hatta onun yediği patates ve burgerle yetinmeyip, tatlısından da mutlaka bir iki çatal alırız İşte bu davranışımızı bir türlü anlamazlar zavallı erkekler Acaba kendimizin değil de başkasının tabağından yersek daha mı az kalori aldığımızı zannediyoruz?

kadınlar inanmak istediği şeylere inanıyorlarkadınların aklı işte ne yapacaksın idare edecez mecbur

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-03-2009   #4
dejavu2009

idare etmek hmm, idare edilecek gibi durmuyorlar bazen
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-03-2009   #5
yaman155

walla kardes yapacak birsey yok elden ne gelır?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-03-2009   #6
sudenaz

Biraz abartmışsınız diycem ama haksızlık olur baya baya abartmışsınız!!!!
bu her kadın için geçerli değildir istisnalar hariç diye parantez içinde belirtmeliydiniz Sevgili Öğretmenim=)size bu yakışırdı
Hangi tip kızlar olduğu belli zaten bunların üstümüze alınmaya gerek yok yani=)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-04-2009   #7
dejavu2009

Sende haklısın SUDENAZ
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-15-2010   #8
dejavu2009

Güncel
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-16-2010   #9
VANDETTA

:D Gülmeden edemiyecem,az önce bir arkadaş ''Erkek değiller mi hepsi aynı!' sözüne cevap olarak ''Sizde düzgün olsaydınız da hepsini tanımasaydınız'' demişti,konuyla alakası ne bende bilmiyorum yazmadan edemedim:D

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com