Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
berke, ilhan, veda, şair

Şair İLHAN BERK'e veda

Eski 09-03-2008   #1
kezban

Şair İLHAN BERK'e veda

ŞAİR İLHAN BERK'E VEDA92 yaşında yaşamını yitiren şair İlhan Berk, Bodrumda sanatçı ve sevenlerinin katıldığı bir törenin ardından toprağa verildi

Şair İlhan Berk için Bodrum Belediyesi Meclis Salonunda anma töreni düzenlendi Törene, şairin sanatçı dostları ve sevenleri katıldı

Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, İlhan Berkin Bodrumlu olmasından gurur duyduğunu söyledi
Ağan, İlhan Berkin adını yaşatacağız Sanatçı dostlarından da onun adına etkinlikler düzenlemelerini rica ediyorum dedi

EROL: HERKESTEN CESUR BİR RESSAMDI

Ressam Turan Erol da İlhan Berk ile 1960 yılından beri dost olduklarını belirterek, Türk şiirinin büyük yenilikçisi İlhan Berk, yaşam tarzı ile de bizlere örnek oldu Hepimizi Bodrumlu yapan odur Şairliğinin yanı sıra ressamdır da Üstelik herkesten cesur bir ressamdır diye konuştu

TEKİN: DÜNYAYA ŞİİRİYLE SİNMİŞTİ

Yazar Latife Tekin, ünlü şairin çalışmalarında her zaman kendisine yardım ettiğini belirtti
Tekin, İlhan Berk, Gümüşlük Akademisinin kurulmasında bize destek verdi O, dünyaya şiiriyle sinmişti Öldüğünü kimse söyleyemez dedi
MÜLDÜR: İNSANLARI ÇOK SEVİYORDU

Şair Leyla Müldür de İlhan Berkin yenilikçi, çevreyi ve insanları çok seven bir şair olduğunu ifade etti
TÜRBE MEZARLIĞINDA TOPRAĞA VERİLDİ

İlhan Berk için Bodrumdaki Adliye Camisinde cenaze töreni düzenlendi
Törene, oğlu Ahmet Berk, yakınları, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan, Belediye Başkanı Mazlum Ağan, sanatçı dostları, sevenleri ve vatandaşlar katıldı Ahmet Berk, burada taziyeleri kabul etti
Şair İlhan Berkin cenazesi, Adliye Camisinde kılınan namazın ardından vatandaşların omuzlarında cenaze aracına konuldu
Törene katılanlar, karanfiller ve alkışlar eşliğinde ünlü şairi son yolculuğuna uğurladı
Berkin cenazesi, Bodrumdaki Türbe Mezarlığında toprağa verildi

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Şair İLHAN BERK'e veda

Eski 09-03-2008   #2
Gözyaşı

Aradan 1 ay geçti vefat edeli büyük bi yazarımızdı Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

Eski 09-04-2008   #3
kezban

evtama haberini açıkça bu şekliyle hiçbiryerde göremedimkulaktan dolma haberlede yanlış haber vermek olmazdıben severdim kendini,Allah rahmet eylesin
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com