Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, diyarbakır, hakkında, köyü, silvan, sulak

Sulak Köyü Silvan Diyarbakır - Silvan Sulak Köyü Hakkında Bilgi

Eski 08-14-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sulak Köyü Silvan Diyarbakır - Silvan Sulak Köyü Hakkında Bilgi

Sulak Köyü Silvan Diyarbakır

sulak köyü bilgileri - sulak köyü tanıtım - sulak köyü resimleri

Sulak, Diyarbakır ilinin Silvan ilçesine bağlı bir köydür

Çok eskiden silvan buraya bağlıydı,ama kuraklık yüzünden gerilemiştir

Tarihi

Köyün gerçek ismi avanektir ismini nerden aldığı bilinmemektedirçok eski zamanlarda burada ermenileri yaşamış halada ermenilere ait olduğunu tahimin edilen tarihi eserler var ama nerde olduğunu kesin bir bilgi yokturherkesin geçmişi karanlık oluyor ama bence bizim köyun geleceği karanlıktır çünkü görunen köy kılavuz istemez

kültür

köy gelenek ve göreneklerine sahip olup öle devam etirecektir köyun güzeliği anlatılmaz o kadar güzel ki yaşanılması gereken bir köy antalya köylerine 5 çekecek kadar güzeldir ahahahahah nasıl ama komik dimi

Coğrafya

Diyarbakır iline 106 km, Silvan ilçesine 20 km uzaklıktadır

İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedirbüyük tarlaların bulunduğu bu köyde arpa,buğday gibi tahıl ürünleri yetiştirilmektedir

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri

2007 980- 1000000 arasında değişiyor

2000 899

1997 867

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadırson muhtar adayı ben yani allen olacak

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır son teknolojiyle vayles sistemi gelmiştirköy çobanı bile leptop taşır duruma geldi

kaynak

yerel net

vikipedi - özgür ansiklopedi

köyünüze ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com