Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakkında, halilbeyli, izmir, kemalpaşa, köyü

Halilbeyli Köyü Hakkında Bilgi Kemalpaşa İzmir

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Halilbeyli Köyü Hakkında Bilgi Kemalpaşa İzmir

Halilbeyli - Halilbeyli Köyü - Halilbeyli Köyü Kemalpaşa - İzmir - Halilbeyli Hakkında - Halilbeyli Resimleri - Halilbeyli Tanıtım - Halilbeyli Bilgileri

İlçe : Kemalpaşa

İL : İzmir

Halilbeyli, İzmir ilinin Kemalpaşa ilçesine bağlı, 1870-1880 yıllarında Ruslar ve Avusturyalılar ile yapılan savaşlarda Bosna'nın elden çıkması ile Türkiye'ye göç eden Boşnaklar'ın yerleştiği köylerden biridir 1990'ların başına kadar Boşnakça'nın anadil olarak konuşulduğu köyde, özel televizyonların yaygınlaşması ve genç nüfusun eğitim için köy dışına çıkması ile Türkçe'nin kullanımı gün geçtikçe artmaktadır Köy, dışarıdan, özellikle doğu ve güneydoğudan gelen yerleşimcilere şimdiye kadar engel olmuştur Çevre Türkmen köyler ile iyi ilişkiler içinde olup, birbirleri ile kız alıp vermektedirler

Köyün iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanır

Sağlık Evi - Yok
Sağlık Ocağı - Var / Faal
İlköğretim Okulu Var / Faal
PTT Şubesi Yok - PTT Acentası Yok
Su Şebekesi Var
Kanalizasyon Var

Köy Muhtarı : HÜSEYİN CANÖZ

Muhtarlık Erişim Bilgileri : -

Telefon : 0 (232) 881 65 25

Cep Telefonu : 0 (535) 511 44 18

Demografik Bilgiler :

Nüfusu : 2000 / 2033

1997 / 2000

İle Uzaklığı : 45 km

İlçeye Uzaklığı : 13 km

Rakım : 190 m

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi

Kaynak : Yerel Net

Halilbeyli köyüne ait bilgi ve resimleri bu konu altında paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com