Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dualar, hatipoğlundan, nihat

Nihat Hatipoğlu'ndan Dualar

Eski 08-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

ÖZLÜ BİR DUA

Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

KUR'AN-I KERİM'DEKİ ŞİFA AYETLERİ

Mü'minler zümresinin göğüslerini ferahlandırsın (Tevbe-14)

Gönüllerde olan dertlere bir şifa, Mü'minler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir (Yunus-57)

Onların (arıların) karınlarından renkleri çeşitli şerbet çıkar ki onda insanlar için şifa vardır İşte bunda da tefekkür edecek bir zümre için elbette ayetler vardır (Nahl-69)

Biz Kur'an'dan Mü'minler için şifa ve rahmet olan şeyler indiriyoruz (İsra-82)

Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur (Şura-30)

Onlara söyle: o Kur'an iman edenler için hidayet ve şifadır (Fussilet-44)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-06-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

BİR DİLEĞİ OLANIN OKUYACAĞI DUA

(Namazdan Sonra Okunur)

Kullarını bağışlayan ve onlara cömert olan Allah'tan başka yaratıcı yoktur Büyük arşın sahibi olan Allah, bütün eksikliklerden uzaktır Hamd, alemlerin Rabbı olan Allah'adır Ya Rabbi; senin rahmetini, mağfiretinin büyüklüğünü dilerim Bütün günahlardan ve kötülüklerden beni koru Bütün iyiliklere de beni yönelt Bağışlanmamış günahımı bırakma ya Rabbi! Sıkıntılarımı gider, rızana uygun olan bütün isteklerimi kabul et Ey merhamet sahibi olan Rabbım…!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com