Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
162, kursu, oks, ücretsiz, öğrenciye

162 Öğrenciye Ücretsiz Oks Kursu

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

162 Öğrenciye Ücretsiz Oks Kursu

okundu

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir araya gelen 17 gönüllü öğretmen, okumak isteyen ve ekonomik durumu kötü olan 162 öğrenciyi Orta öğretim Kurumları Sınavlarına (OKS) hazırlıyor17 öğretmenin bir araya gelmesiyle kurulan Gönüllü Eğitimciler Araştırma Derneği Müdürü Halil Oğuz, özellikle köylerde okuyan öğrencilere hizmet vermeyi amaçladıklarını söylediTatvanlı bir hayırseverin katkısıyla kiralanan 6 derslikte, OKS'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz ders verdiklerini kaydeden Oğuz, şöyle konuştu:

6,7 ve 8 sınıflarda eğitim gören 162 öğrenciye, OKS için ücretsiz ders veriyoruz Bu öğrencilerin 80'i kızlardan oluşuyor öğrencilerimizin çoğunu özellikle köydeki öğrencilere hizmet veren yatılı ilköğretim bölge okullarından getiriyoruz Kontenjanların çoğunu kız öğrencilere ayırdık Başarılı olduğu halde kızını okula gönderemeyen ailelerin çocuklarına dershane imkanı sağlıyoruz

ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyen yüzlerce öğrencinin kendilerine başvuruda bulunduğunu anlatan Oğuz, ancak mevcut dersliklerin daha fazla öğrenciyi kaldırmadığını belirttiOğuz, Derslik sayımız fazla olsaydı, daha çok öğrenci kurslara dahil edilecekti Hedefimiz okumak isteyen fakat ekonomik durumu iyi olmayan tüm fakir öğrencilere ulaşmak Hayırsever vatandaşlarımız derneğimize gerekli yardımı sağladığı takdirde üniversiteye hazırlık kursları da açacağız dedi

ücretsiz verdikleri dershane hizmetinde çeşitli sıkıntılarla karşılaştıklarını ifade eden Oğuz, özellikle doküman sıkıntısı yaşadıklarını ve eğitim materyallerine ihtiyaç duyduklarını söyledi

Kaynak:AA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com