Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dağıtım, flextronics, için, kodak, sıkıştı

Kodak Ve Flextronics Dağıtım İçin El Sıkıştı

Eski 07-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kodak Ve Flextronics Dağıtım İçin El Sıkıştı

* Kodak ve Flextronics dağıtım için el sıkıştı : Kodak, tüketicilere yönelik dijital fotoğraf makinelerinin tasarımı, üretimi ve dağıtımı için Flextronics ile anlaşma imzaladı Bu işbirliği, hem Kodak ın global dijital kamera pazarındaki kalitesini ve ürün liderliğini koruyacak, hem de daha fazla esneklik ve maliyet tasarrufu sağlayacak Flextronics ile bir anlaşma imzalayan Kodak, tüketicilere yönelik dijital fotoğraf makinelerinin üretim ve dağıtımını bu firmanın yapacağını açıkladı Flextronics belli fotoğraf makinesi tasarım ve geliştirme fonksiyonlarını da yönetecek Anlaşmaya göre, Kodak dijital kamera üretimine ilişkin tüm gereksinimlerin karşılanmasını Flextronics e devrediyor Buna montaj, üretim ve test de dahil bulunuyor
Kodak - Flextronics

Flextronics aynı zamanda, Kodak dijital fotoğraf makinelerinin operasyon ve lojistik yönetimini de üstlenecek Kodak ise yüksek seviyeli sistem tasarımı, ürün dış görünümü ve kullanıcı deneyimi konularındaki geliştirme faaliyetlerini sürdürecek Ayrıca, dijital fotoğraf makinelerine yönelik düzey araştırma ve geliştirme çalışmaları yapacak Kodak, fikri mülkiyet haklarını da koruyacak İşlemlerin tamamlanmasını takiben, Flextronics Japonya daki Kodak Dijital Ürün Merkezi nin ve Çin deki Kodak Elektronik Ürünler in önemli bir bölümünü çalışanlarıyla birlikte bünyesine katacak Bu merkezlerde, dijital fotoğraf makinesi tasarım, üretim, montaj ve depolama işlemleri yapılıyor

Kodak Flextronics işbirliği

Kodak Tüketicilere Yönelik Dijital Görüntüleme Grubu Dijital Fotoğraf Cihazları Genel Müdürü John Blake, yeni işbirliği duyurusunu, tüketicilere yönelik dijital ürünlerde operasyon modelinin kârlılığını ve verimini artırmayı amaçlayan bir adım olarak değerlendirdi Blake şöyle devam etti: Flextronics işbirliği sayesinde Kodak, dijital fotoğraf makinesi operasyonlarını daha çağdaş ve rasyonel bir çizgiye oturtacak Bu anlaşma, fotoğraf makinelerimizi pazara daha hızlı ulaştırmamızı sağlayacak tahmin yeteneği, esneklik ve maliyet tasarrufu getirecek Kodak markasının yenilikçi kolay kullanım özelliğini koruyacak Kodak, pazara yeni ürünler sunmaya devam edecek

Kodak Flextronics - Global hizmetler

Anlaşma, Flextronics e de tüketicilere yönelik dijital pazarda önemli avantajlar sunacak Kodak ın Japonya daki operasyonlarının sağlayacağı tasarım uzmanlığı ve Kodak üretiminin Çin deki Flextronics fabrikasına aktarılması, Flextronics in rekabetçi hizmetler portföyünü genişletecek Flextronics, global düzeyde ve uçtan uca tasarım, üretim, lojistik ve tedarik zinciri mimari hizmetleri sunacak

Kodak - Anlaşma detayları

Kodak, fikri mülkiyet haklarının tamamını, patentlerini, Kodak ticari markalarını, marka adlarını, müşterilerini, müşteri bilgi ve ilişkilerini, ürün özelliklerini, dijital fotoğraf makinesi tasarım ve teknolojilerini kendinde tutacak Anlaşmaya göre, yaklaşık 550 Kodak çalışanının Flextronics fabrikasına transfer edilmesi bekleniyor Anlaşma, mutat düzenleyici onaylara tabi bulunuyor ve her iki firmanın hissedarlarından onay alınmasını gerektirmiyor Anlaşmanın, gerekli tüm onaylar alındıktan ve başka birtakım koşullar yerine getirildikten sonra tamamlanması bekleniyor Kapanış için öngörülen tarih ise Kodak ın 2006 mali yılının üçüncü çeyrek dönemi

Flextronics Hakkında

Merkezi Singapur da bulunan Flextronics, elektronik cihazlar üreten lider bir firma Havacılık, otomotiv, bilgi işlem, tüketicilere yönelik dijital ürünler, endüstriyel ürünler, altyapı, tıp ve mobil teknoloji alanlarında orijinal ekipman üreticiçin tasarım, mühendislik ve üretim hizmetleri veriyor 2006 yılı gelirleri 15,3 milyar ABD Doları nı bulan şirket, 5 kıtada 30 u aşkın ülkeye yayılan fabrika ağıyla, müşterilerine elektronik ürün tasarımı, üretimi, sevkıyatı ve sunumu konusunda yardımcı oluyor Şirketin bu global varlığı, temel elektronik üretimi ve lojistik hizmetleriyle birleştirilmiş ve bileşen teknolojileriyle dikey olarak entegre edilmiş tasarım ve mühendislik çözümleri sağlıyor Bu da müşterilere maliyetlerini düşürme ve pazara daha hızlı çıkma imkanı veriyor Ayrıntılı bilgi için: http://wwwflextronicscom adresi ziyaret edilebilir

Kodak hakkında

Görüntüleme alanında bir dünya lideri olan Kodak, fotoğraf, grafik iletişim ve sağlık sektörlerine hizmet vermektedir 2005 te 14,3 milyar dolarlık satış yapan şirket, dijital odaklı büyüme stratejisine sahip olup, tüketiciler, işletmeler, yaratıcı profesyoneller ve sağlık kuruluşları için yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaktadır Kodak, 1992 yılından bu yana, Türkiye de de faaliyet göstermektedir

Kaynak: letsgodigitalorg

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com