Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cumhuriyet, sivas, üniversitesi

Cumhuriyet Üniversitesi - Sivas

Eski 07-27-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cumhuriyet Üniversitesi - Sivas

Cumhuriyet Üniversitesi - Sivas - Cumhuriyet Üniversitesi Misyonu - Cumhuriyet Üniversitesi Hakkında - Cumhuriyet Üniversitesi genel Bilgiler

Kuruluş Tarihi 9 Şubat 1974 (1978 Sayılı Kanun)
Rektörü ProfDr İlyas DÖKMETAŞ
İletişim Bilgileri Cumhuriyet Üniversitesi 58140, Kampüs/SİVAS
Telefon 346 2191010
Faks 346 2191110
Akademik Personel Sayısı 1326
İdari Personel Sayısı 1035

Misyon
Cumhuriyet Üniversitesi' nin temel misyonu; bilimsel araştırma, yayın ve danışmanlık, yüksek eğitim ve öğretim faaliyetleriyle çağın gerektirdiği mesleki ve teknik bilgi donanımına sahip bireyler yetiştirerek ülkemizin insan gücü potansiyelinin iyileştirilmesi ve bilgi toplumunun oluşmasına katkı sağlamaktır
Vizyon
Cumhuriyet Üniversitesinin temel vizyonu, ulusal ve uluslar arası düzeyde eğitim-öğretim, araştırma ve mesleki alanda tanınırlık ve saygınlık, örgütsel bağları güçlü, kurumsal kültürü ve kimliği gelişmiş üretken, toplumsal ve ek ihtiyaçlara cevap veren bölgesinde lider üniversite olmaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com