Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
raven, woodsröportaj

Raven Woods(röportaj)

Eski 11-20-2007   #1
bukettt

Raven Woods(röportaj)

MF:
-Selam Aybars

MF:
-Öncelikle Raven Woods’un kuruluş hikayesini alal
ım
Aybars:
-SelamlarRaven Woods Ozan YILDIRIM ve gitaristimiz Cihan ENGİN tarafından1999 yılında Ankara' da kuruldu ve bazı eleman değişikliklerinden sonra albüm kadromuz
Aybars ALTAY : -Vokal
Cihan ENGİN : Gitar
Emre ÜREN : Gitar
Arda DEDE : Bas Gitar
Semih ÖRNEK : Davul

MF:

-2001 yılında çıkan In Silent Agony EP’siniz hakkında bize neler söyleyebilirsiniz?

Aybars:
-
In Silent Agony çıktığı yıla göre oldukça iyi bir sound sahip ve başarılı bir EP müzik dışında artwork olarak da çok ilgi uyandırmıştı Ünlü Ressam Korkut Öztekin ile çalışmıştık yurt dışından birçok mektup almıştık

MF:
- In Silent Agony’ den uzun bir süre sonra karş
ımıza “And Emotions Are Spilled” albümüyle çıktınız bu uzun süreçte grupta ne gibi değişikler meydana geldi?

Aybars:

-Bir süre kaybolduğumuz doğru çünkü bu süre içerisinde yapılması ve çalışılması gereken yeni parçalar, eleman değişiklikleri bunun dışında esasında Gitaristimiz olan Ozan YILDIRIM geçirdiği talihsiz bir kaza nedeni ile gitar çalmayı bırakıp sıfırdan davula başlaması bizi bir süre duraklattı ve bir çok şeye sıfırdan başlamak bizim biraz ortadan kaybolmamıza sebep oldu ama biz bu bütün sıkıntıların üstesinden gelmeyi başardık ve ilk albümümüz ''And Emotions Are Spilled'' Atlantis Müzik etiketi ile piyasaya sürüldü

MF:
-
And Emotions Are Spilled albümü üzerine konuşalım Aslında bu albümü dinlemeye olduğu kadar konuşmaya da doyum olmaz Neyse biz daha öncede albüm kritiğini yaptığımız “And Emotions Are Spilled” albümü hakkında birkaç soruyla yetinelim
MF:
- And Emotions Are Spilled albümünün oluşum süreci nasıl geçti öncelikle bununla başlayalım?

Aybars:
- And Emotions Are Spilled için çok uğraştık biz Raven Woods olarak sürekli farklı şeyler yapmaktan hoşlanan insanlarız bundan bir sonraki albümde daha farklı olacağı kesin Tabiî ki bir müzisyen olarak EP'mizden bu yana sürekli bir şeyler üretiyorduk uzun sürek yoktuk fakat hiç boş durmadık diyebilirim ve gene biraz gecikmeyle de olsa Midas'a gittik ve duygularımızı kayıda geçirdik

MF:
- Peki, bu albüm sizce yeterli odlumu? Yani tam olarak yapmak istediklerinizi bu albüme yansıtabildiniz mi?

Aybars
:
-O anda istediğimiz her şeyi tam olarak kaydettik tüm isteklerimizi yansıttık bu gün belki daha farklı düşünüyor olsak ta And Emotions Are Spilled her şeyi ile iyi bir albüm oldu aldığımız mailler, yorumlar, okuduklarımız yada duyduklarımız bunu bize yeniden gösteriyor
MF:
- Arkın (Mercan Dede) Allen’i bu albümdeki bazı parçalarda size eşlik ettiğini görüyoruz Peki, bu olay nasıl gelişti bizi biraz aydınlatabilir misiniz?

Aybars:
-
Arkın ALLEN nam-ı diğer MERCAN DEDE o bizim için büyük bir üstat kendini Avrupa'nın her köşesine ispatlamış büyük bir müzisyen Albüm kaydı esnasında biz kendi kültürümüzden ensturmanlar kullanmayı çok istedik ve albümde bazı yerlerde Ney olmasına karar verdik ve aklımıza tek bir isim geldi tabiî ki Arkın ALLEN' di ve bir araya gelmemizi sağlayan çok yakın ve sevdiğim bir dostum Koray, Arkın ALLEN 'in çok yakın bir arkadaşı ondan bunu rica ettik ve kısa bir süre sonra Arkın ALLEN Türkiye'ye döndüğünde beni evindeki stüdyosuna davet etti, buluştuk ve Ney taksimlerini kaydettik Tabiî Nefes için Brutal vokalleride

MF:
- Bu albümün teması ne tür konular üzerine kurulu?

Aybars
:
- 1-2 parça dışında genelde güncel olaylardan bahsettik insanoğlu genel anlamda herşeyi ile

MF:
- Ben albümü baştan sona dinlediğimde şöyle dedim kendime, Türkiye’de bugüne dek en profesyonelce hazırlanmış albüm budur Gerek vokaller, gerek soundlar, gerekse albüm konsepti yani her şey çok düzenli bir şekilde hazırlanmış, özenilerek yapılmış ve hakkı verilmiş Bunlar benim yorumlarım Peki, çevrenizden size gelen yorumlar nasıl?

Aybars:
-
Yorumun için teşekkürler öncelikle bunun dışında gerçekten çok emek verilmiş bir albüm ve Türkiye şartlarında çok zorlandığımız oldu maddi açıdan manevi açıdan ama bir şekilde üstesinden geldik iyi bir şey yaptığımıza inanıyorum ve gelen yorumlar hep iyi oldu Bizim için tebrik edilmek bile büyük bir şey Yorumlar gerçekten çok iyi bizi destekleyen herkese çok teşekkürler
MF:
- Konser organizasyonları nasıl? 9 Rock Station Festivalinde sizi sahnede izleyebileceğiz sanırım

Aybars:
-
Konser organizasyonları çok iyi diyemem tabiî ki Avrupa’nın çok gerisinde olduğumuz kesin ama elimizdekiler ile yetinmeliyiz diye düşünüyorum önümüzde şu an iki konser var biri 16 Eylül Orphaned Land ve 14-15 Ekim'de gerçekleşecek olan, 9Rock Station Rock festivali dinleyenleri ve izlemek isteyenleri bekliyoruz
MF:
-Raven Woods’un hedefleri nelerdir?

Aybars:
-
Raven Woods olarak hedeflerimizi hep yüksekte tutarız tabiî ki yurt dışına açılmak en iyi organizasyonlarda yer almak başlıca hedeflerimiz eninde sonunda zor da olsa bunu başarmaya yemin ettik başarıya inanmak ve istemek zaten başarının yarısıdır diye düşünüyorum

MF:
- Yurt dışında Raven Woods için durumlar nasıl?

Aybars:
-
Yurt dışından In Silent Agony'den bu yana çok mail alıyoruz hatta Türkiye'den çok diyebilirimDinleyenlerden, şirketlerden, müzisyenlerden
Kanada ve Almanya'da bir kaç organizasyondan konser için teklif aldık bunlar ile bir kaç süpriz yapabiliriz

MF:
- Türk Metal piyasasından beklentileriniz neler?

Aybars:
-
Yerli piyasada gördüğüm şey dinleyici kitlesinin ve metal için uğraşan insanların gittikçe azalıyor olması artık eskisi gibi heyecan yok konserler dolup taşmıyor ve yerli gruplara yeterli ilgi yok oysaki çok iyi gruplarımızda var İmkân olsa yurt dışında tanındıklarında çok ilgi göreceklerine eminim ama ülkemizde ne yazık ki burnunun ucunu göremeyenler çok

MF:
- Konu Türk metal camiasından açılmışken, ülkemizde başarılı bulduğunuz grupları alabilir miyiz?

Aybars:
-
Tabiî ki yukarda söylediğim gibi bu ülkede başarılı bulduğumuz çok grubumuz var Suicide - Cenotaph - Self Torture - Burst Appeal bunlardan bir kaçı

MF:
-Röportaj için çok teşekkür ederim Son olarak dergimiz aracılığı ile sizi takip edenlere ve okurlarımıza iletmek istediklerinizi alalım

Aybars:

-Yer verdiğiniz için teşekkürler bizi destekleyen ve damarlarında metal akan herkesi Saklıkent'te Katliama hazır olarak görmek istiyorum
Aybars'RW

Röportaj: Ömer ÇETİN
09092006

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com