Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Erkekler Kahvehanesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşık, erkekler, neye, olur

Erkekler Neye Âşık Olur?

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erkekler Neye Âşık Olur?

Adem ile Havva yaratıldıklarında birbirlerine bakmışlar ve farklı olduklarını anlamışlar Farklılıklar onları korkutmuş ve zaman içinde örtünmeye başlamışlar Derken Havva, Adem'e yasak ağacın meyvesini vermiş; kırmızı bir elma Zavallı Adem, kırmızı elmadan bir ısırık aldığında, cennetten kovularak yeryüzüne inmişler İşte bizim masalımız böyle başlamış Anlatacağım pek çok kadın-erkek hikâyesi dönüp dolaşıp yaradılış hikâyesine dayanıyor aslında

Çok eski çağlardan beri elma, ezoterik olarak zihin ve yargıyı temsil ediyor Hepimizin tanıdığı şirket 'Apple Computer', ismini işte bu simgeden almış, çünkü bilgisayar da aynı mantıkla çalışıyor Bu müthiş hikâye, bize çok önemli bir şey anlatıyor Erkekler mantığın ve zihnin patronu, kadınlar ise duyguların
Biz eril kadınlarla dişi erkekler, bazen bu önemli ayrıntıyı unutuyoruz Aşk hayatımızda yaptığımız en büyük hatalar da buradan kaynaklanıyor Sonra da beğendiğimiz kişi neden bize âşık olmuyor diye şaşırıp kalıyoruz Çok güzel ve genç bir kadın bir gün bana dert yanıyordu "Seda Hanım, erkek arkadaşım beni terk etti Zaten bana hiçbir zaman âşık olmadığını hissediyordum Oysa ben onun için her şeyi yaptım Sevgimi verdim O benim duygularımdan her zaman emin oldu" "Peki," dedim, "Bunu neden yaptınız? Neden sevginizi bu kadar çok dillendirdiniz? Neden sadece ona ait olduğunuzu bu kadar belli ettiniz?"

Biraz da kafası karışarak yüzüme baktı "Erkekler zaten bunu istemez mi?" Cevap kocaman bir HAYIR! Bizler büyütülürken, erkekler ve ilişkiler hakkında sadece annelerimizin kafasındaki hurafeler ve birtakım toplumsal baskılar öğretiliyor Annelerin de bu işte bir kabahati yok, çünkü onlar da aslında aynı hurafelerle büyümüşler Bir kadını âşık etmenin yolu, onun duygularını okşamaktan geçiyor

Duygusal olarak ihtiyaç duyduğumuz şey bu 'Seni seviyorum'lar, 'Sen benim için dünyadaki tek kadınsın'lar, 'Seni özledim'leri duymak, bizim için afrodizyak etki yaratıyor Oysa erkekler için durum çok farklı Erkeğin de duyguları olmakla beraber, daha çok zihin, kas kuvveti ve yargının patronu Taş devrinden bu yana dışarıda savaşmak, kadınını ve çocuğunu koruyup kollamak, avlanmak ve plan yapmak üzere tasarlanmış Kadınsa duyguların patronu ve her ay regl dönemiyle birlikte bilinçaltında biriktirdiği tüm öfke ve korkularıyla yüzleşip temizlemeye programlanmış

Son derece empatik Kadın duyguları okşandığında âşık oluyor, erkek ise zihni okşandığında Yani onun gerçek anlamda âşık olabilmesi için düşünmesi, merak etmesi, plan yapması, kovalaması gerekiyor Oynadığı oyunun sonunu bilmemesi, heyecanlanması gerekiyor Ya biz ne yapıyoruz? Kendi ihtiyacımız her ne ise erkeğe de onu vermeye çabalıyoruz

Onu yerli yersiz 'Seni seviyorum'lara boğuyoruz Henüz bizim için yeterince uğraş verip güvenimizi kazanmadan 'Sana aidim Başka erkeğe bakmıyorum' havasına giriyoruz Tabii ki kendimizi en önemli kadınlık hakkımızdan mahrum etmiş oluyoruz Neslin devamı için en uygun erkeği seçebilmek için çeşitli erkekleri test etmemiz gerekirken, daha tanımadığımız bir adama duygularımızı bağlayıveriyoruz Eğer bu adam bizi mutlu edemezse, hemen vazgeçip yeni birine yönlenmek yerine, acı çekip duruyoruz Benim koltuğuma oturan pek çok genç kadın isyan ediyor: "İyi ama Seda Hanım, ayıp değil mi? O zaman beni hafif kadın olarak algılayabilirler" Bizim toplumumuzda, genç kızlarımızın kafası romantik hikâyelerle dolu Bir erkekle tanışılır, biraz gezilir, hanım hanımcık olunur, başka kimseye bakılmaz, önce birbirlerine âşık olurlar, ondan sonra evlenilir ve en son yatağa girilir gibi

Ne yazık ki bu sıralama pek de doğru değil Bir başka danışanım şöyle söylemişti: "Ben erkek arkadaşımın zihnini okşadım bence Ama beni asla bir sevgili gibi göremedi Hep yakın birer dost olduk Eninde sonunda başka birine âşık olup gitti" "Peki bunu nasıl yaptın? Biraz anlatır mısın?" "Onunla entelektüel konulardan konuşuyorduk Onun da benim de hoşlandığımız konular ortaktı" Sevgili hanımlar, erkeklerin zihnini okşamak, onlarla entelektüel konular konuşmak değildir Sadece sizinle birlikte olabilmek için henüz cinsellik yaşanmadan, sizi merak etmelidir İlginizi çekebilmek için plan yapmalı, uğraşmalı, başarılı olup olmadığından uzun süre emin olamamalıdır Emek harcamalıdır Biraz acı çekmelidir , neden strateji uygulayayım ki?" diye soruyorlar Bu bir strateji değil, sadece erkeği olduğu gibi kabul edebilmek ve onun ihtiyaçlarına cevap vermekten ibaret

Alinti

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com