Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hala, mıdır, umut

Hala Umut Var Mıdır ?

Eski 07-31-2007   #1
RaHaTSiZ
Icon46

Hala Umut Var Mıdır ?

Ne zaman biter? Ne zaman herşey eski haline döner? Ne zaman unutulur? Ne zaman ''artk bitti'' tam anlamını yansıtır? Hep özlenir mi? Hep''belki''ler var mıdır? Hep sevilir mi? Hep iz bırakır mı?
Mutlluluğumuz mudur farkı yaratan? Bu yüzden mi umutsuzlukla dolar kalp? Bu yüzden mi paramparça olduğu bir daha eski haline gelemeyeceği düşünülür? Biter mi yoksa alışılır mı? Unutulur mu yoksa sürekli bilinçaltına itilip bir anda gözyaşlarıyla isyan mı eder?
Sevgiyle nefretin savaşında bitip tükenmeyen bir beraberlik varsa ne olur? Sevmeye devam mı edilir yoksa nefret mi edilir? Yada ikisi ayrı ayrı olduklarında veremeyecekleri kadar zararla seni yavaş yavaş yok mu ederler?
Tam bitiyor derken yeniden başlar mı? Başladığında daha fazla acıtacağını bildiğimiz,yaşadığımız halde Buna izin verilebilir mi yada izin istenmiş midir?
Gözlerin dolduğunda acını dindirecek yer seni ağlatan kişinin yanı olabilir mi? İlaç, aynı anda kurtarıp aynı anda öldürebilir mi?
Yarınlar hep var mıdır? Yoksa sadece olmasını istediğimiz için mi düşünürüz?
Ya bitmiyorsa? Ya unutulmazsa? ''Geçmişte yaşama'' derler; ya gelecekte bizi ölüm bekliyorsa ? Ya ''yeni''ler , ''eski''lerin kılık değiştirmiş halleriyse? Ya yalanlar gerçeklerden daha zararsızsa?
O zaman gerçekleri savunmak niye? Hala gerçekler için daha fazla kanamaya yada kanatmaya değer mi?
Göz yummak mı daha zor yoksa mücadele etmek mi? Mücadele ettiklerimizin artık olmadığını bile bile Sevgi mi ,nefret mi? İkisi bir arada olabilir mi? Bir insandan ölesiye nefret edilip aynı zamanda taparcasına sevilebilir mi?
Ya hiçbirşey değişmiyorsa? Ya zamanın hiçbirşeyin ilacı olmadığını anlarsan? Ya hala özlüyorsan? ''Seviyorum'' demek zayıflık mıdır, özgürlük mü? ''Hala seviyorum'' cümlesi ardında küfürleri barındırabilir mi? ''Hiçbirşey için geç değil'' hep işe yarar mı? Ya gerçekten de geç kalınmışsa? Ya herşey değişmişse? Ya birbirimizi yok etmişsek?
-----------------------------------------------HALA UMUT VAR MIDIR??----------------------------------------------------

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #2
Ergenekon

hoşgeldin, sevgili kardeşim
umut her zaman vardır, hele senin gibi yüreği, insan ,vatan sevgisi ile dolu biri için, hoşgeldin gözelrinden öperim özlettin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #3
RaHaTSiZ

~~ :)) Eyw SaoLasın, ßende SizLeri özLemedim Desem yaLAn oLur ßurdaYız yine Yalan oLdu ßizim askerLik işimiz ßidahaki yıLa kaLdık :))
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #4
Ergenekon

Alıntı:
RaHaTSiZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
~~ :)) Eyw SaoLasın, ßende SizLeri özLemedim Desem yaLAn oLur ßurdaYız yine Yalan oLdu ßizim askerLik işimiz ßidahaki yıLa kaLdık :))
her işte hayır vardır,
Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler, gönlünce olsun herşey

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #5
mate

toprağım çok güzel bir yazı ama benim bildiğim 2 şey var daha doğrusu uzak durmamız gereken 2 kelime birincisi "keşke" ikincisi "acaba"
bu iki kelimede beni hep hüzne ve kararsızlığa görütürür

İyi ki burada yanımızdasın İyi ki döndün

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #6
bukettt

çok anlamlı güzel bi yazı teşekkürler
açıkkcası gittiğini bilmiyordum bu sayede öğrendim:(
hoşgeldin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #7
RaHaTSiZ

~~ hojßuLdum :) ßizimkiSi pek gitmek değildi de neyse :) ~~
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-31-2007   #8
puslu

güzel bir anlatım gerçekten eline sağlık rahatsız gitmedi kabul ettik seni çünkü hep buraya ait gördük
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com