Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
degişmezsanız, olursunuz, yok

Degişmezsanız Yok Olursunuz

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Degişmezsanız Yok Olursunuz

kişisel - benlige psikolojik yaklaşım - kişisel gelişim - kişisel degişim
Değişemezseniz yok olursunuz!

Temel değerlerimiz bizi biz yapan faktörlerdir Kendi değerlerine sahip çıkamayan kişilerin kendilerine olan saygılarını zedelemeleri kaçınılmazdır Temel değerler yaşamımız boyunca bizimle kalır ve değişime uğramazlar Bir de değişime uğraması gereken yapılarımız vardır Değişim olmaması gelişim olmaması ile sonuçlanabilecektir
İşte size gerçek bir hikaye:
Aslı Cem ile tanıştığında ve ona aşık olduğunda her ikisi de yirmili yaşlarının başında idi Ortak zevkleri o kadar çoktu ki birlikte geçirdikleri her andan büyük keyif alıyorlardı Aslı üniversitede okuyordu Sevgilisi ise erken yaşta atıldığı iş hayatının yanında hızlı bir yaşam sürüyordu Her ikisi de gece hayatını ve geceleri çıkıp bulundukları şehrin popüler mekanlarına gitmeyi seviyorlardı Aslı’yı en fazla etkileyenlerden birisi sevgilisinin bitmeyen enerjisi ve yaşamayı seçiş biçimi idi Onun giyiminden konuşma tarzına kadar her şeyi çok hoşuna gidiyordu Sevgilisine baktıkça ne kadar şanslı olduğunu düşünüyordu Gerçi ailesi bu konuda kendisi kadar olumlu görünmüyordu Sevgilisi olan genç delikanlının hayatı yaşayış şeklinden hiç de memnunlarmış gibi bir havaları yoktu Zaten bunu zaman zaman dile de getiriyorlardı Aslı anne ve babasının bu işlerden hiç de anlamadığını düşünüyordu Zevkleri ve anlayışları çok farklıydı Sevgilisinde anne-babasının hoşuna gitmeyen özellikler onun en çok sevdiği özelliklerdi Cem’in doğal hali hesapsızlığı içinden geldiği gibi davranması plan program yapmadan hareket etmesi Onda ” özgür bir ruh “ gördüğünü düşünüyordu Başkalarının buna ” serseri bir ruh “ demesi umurunda değildi zaten bir erkekte hafif serseri olmaktan daha çekici ne olabilirdi ki? Erkek arkadaşı kendi arkadaş grubuna da çok düşkündü ve onlarla bir araya gelmeden ortak programlar oluşturmadan dışarı çıkmazlardı Cem’in havai hali yaptığı densizlikler hatta karıştığı kavgalar bile Aslı’nın gözünde onu yüceltiyordu Aslı ” İnşallah hiçbir şey değişmez ve hep böyle kalırız “ diye içinden geçiriyordu
Yenilen içilen eğlenilen yıllarla üniversite öğrenimi bitmiş hayat koşturması başlamıştı İlişkileri geçirdikleri yıllar içinde kesintisiz devam etmişti Geçen yıllarla birlikte insanların hayatlarındaki önceliklerin de değişmeye başladığını keşfetmişti Üç-dört yıl önce hiçbir şekilde önemli olduğunu düşünmediği hatta aklına bile getirmediği durumları bugün arar ve bekler hale geldiğini fark ediyordu Galiba büyüyor ve değişiyorlardı Daha önce kendi gözünde bir erkeği çekici yapan unsurlar artık aynı değildi Sevgilisindeki sorumluluk duygusunun pek gelişemediğini düşünmeye başlamıştı Hâlâ parti kovalayan bir erkek arkadaş artık ona eskisi gibi çekici gelmiyordu Cem’in sevgisinden hiç şüphe etmemişti ama geleceğe baktığı zaman nedense kendisini güvende hissedemeyeceği duygusundaydı Tüm bunları sevgilisiyle konuşmaya kalktığında tepkiyle karşılanıyordu
Farklı öncelikler ihtiyaçlar
Cem sevgilisine neler olduğunu anlayamıyordu Kendisinden uzaklaştığını hissediyordu Onda kendisine karşı eski heyecan ve tutkuyu göremiyordu ama bu sırada çevresinde kendisine hayran yaş olarak daha küçük başka kızlar da türemişti Başka kızları hâlâ büyüleyebildiğini görüyordu ama sevgilisiyle problemleri büyüyordu Bir gün konuşmaya karar verdiler
Cem Aslı’ya “Seni anlamıyorum” dedi
“Tüm suç sende Ben aynı adamım ve sen bana aşıktın Şimdi ise uzaklaştığını hissediyorum Bunun suçlusu ben değilim Ben ilk günden beri hiç değişmedim”
Genç kız içinde büyüyen sıkıntıyı hissedebiliyordu Ne söylemek istediğini biliyor nasıl söyleyeceğini bilemiyordu
“Zaten tüm problem de bu yani değişmemen” diyebildi
Yaşamın faklı evrelerinin farklı öncelikleri ve ihtiyaçları olacaktır Değişim insanın kendisine verdiği emeğin ve gelişiminin göstergesidir
Hepinize değişmemenin her zaman övünülecek bir yeti değil yaşamda bizi kayıplara da uğratacak bir zafiyet olduğunun ayrımına varabildiğiniz değişime açık bir hafta diliyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com