Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
biyorafisi, güleryüz, hakkında, hayatı, kimdir, mehmet

Mehmet Güleryüz Kimdir, Mehmet Güleryüz hayaty, Mehmet Güleryüz Hakkynda, Biyo?rafisi

Eski 06-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mehmet Güleryüz Kimdir, Mehmet Güleryüz hayaty, Mehmet Güleryüz Hakkynda, Biyo?rafisi

Mehmet Güleryüz Kimdir, Mehmet Güleryüz hayaty, Mehmet Güleryüz Hakkynda
1938'de Ystanbul'da do?du Ortaö?renimini Saint-Joseph Lisesi'nde yapty 1958'de girdi?i Ystanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nü 1966'da birincilikle bitirdi 1958 Yylynda tiyatro oyunculu?u ö?renimi görmeye ba?lady 1963 Yylynda profesyonel oyunculuk kariyerine ba?lady 1970-1975 Yyllary arasynda devlet bursu ile gitti?i Paris'te Yüksek Resim ve Litografi ihtisasy yapty

1975-1980 Yyllarynda Ystanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümü'nde ders verdi1980-1984 Arasy New York'a yerle?ti 1984'te ise Brüksel'de heykel ve gravür çaly?malary yapty 1985'te Ystanbul'a döndü 1988'de Ystanbul'da 25 yyly içeren retrospektif sergisini açty 1991'de Ankara Sheraton Oteli Atrium için 14 resimden olu?an �Kar?y Rüzgar� sergisini gerçekle?tirdi 1991-1992 Yyllary arasynda Uluslar arasy Plastik Sanatlar Derne?i Kurucu Ba?kanly?y'ny üstlendi 1992'de Bilkent Üniversitesi'nde misafir ö?retim görevlisi olarak ders verdi 1992'de Polat Rönesans Oteli Lobisi için 7 parçadan olu?an resim sergisini gerçekle?tirdi 1985'ten bu yana BYLSAK'ta sanat e?itimi vermektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com