Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Dijital & Analog Uydu Alıcıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
amstrad, cihazlarin, hyper, ile, talimati, terminal, yukleme

Amstrad Cihazlarin Hyper Terminal İle Yukleme Talimati

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Amstrad Cihazlarin Hyper Terminal İle Yukleme Talimati

son yazılımımız olan F5 yazılımını atarken loaderde sorun olduğu için böyle bir çalışma yaptım
öncelikle RS232 kablosunu bilgisayarın com portuna ve receivere bağlayalım
daha sonra başlat/programlar/donatılar/iletişim/hiperterminal açın

böyle bir isim verdikten sonra COM seçiminiz yapın

arkasından özellikleri aşağıdaki gibi yapılandırın

aşağıdaki gibi dosya gönderi tıklayın ve iletişim kuralı olarak ZModem'i seçip Kapat düğmesini tıklayın

daha sonra receiverin fişini prize takarken klavyeden Z tuşuna basılı tutun aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir

1 tuşuna basın ekranda NOW SEND THE FİLE yazısı görülecektir aşağıdaki gibi dosyayı nereye indirmişseniz seçin (ilk olarak yazılımı seçeceksiniz) ve gönder i tıklatın

cihazınız aşağıdaki gibi programlanmaya başlayacak

bu işlem bittiğinde bilgisayar ekranında aşağıdaki gibi bir görüntü çıkar ve en son receiver de good yazar

yazılımı attınız aynı şekilde 5 resimden başlayarak bin dosyasını atın hayırlı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com