Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
filminin, galası, güneşi, gördümün, yapıldı

Güneşi Gördüm'ün Filminin Galası Yapıldı

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mahsun Kırmızıgül: Umarım bu filmde anlatmak istediklerimiz en kısa zamanda insanlarımıza ulaşır

Sanatçı Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazıp yönettiği ve baş rolünü oynadığı ''Güneşi Gördüm'' filminin galası yapıldı

İstinye Park AFM Sinemaları'ndaki galanın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kırmızıgül, filmin duygu yüklü olduğunu belirterek, ''Gerçekten salon da bu nedenle duygu yüklüydü Hep söylediğim bir şey vardı, oyuncu arkadaşlar bu filmde yüreklerini ortaya koydular'' dedi

Filmin sadece göç değil, toplumsal bir hikaye olduğunu ifade eden Kırmızıgül, ''Umarım bu filmde anlatmak istediklerimiz en kısa zamanda insanlarımıza ulaşır Senaryoyu, 75 yaşındaki bir amcanın anlattığı hikayeden yola çıkarak yazdım'' diye konuştu

Filmde rol alan sanatçılardan Altan Erkekli de bu coşkunun her salonda yaşanacağına emin olduğunu vurgulayarak, ''Mahsun'un söylediği gibi barış için halaylar çekilecek Bu dağların güzelliğini hep beraber göreceğiz'' dedi

Tiyatro sanatçısı Yıldız Kenter ise ''Film acıydı, ama bu sancıyı görmemiz gerekiyor'' şeklinde konuştu

Galaya, filmin oyuncuları Demet Evgar, Emre Kınay ve Hande Subaşı ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sanatçı Orhan Gencebay, oyuncu Fadik Sevin Atasoy ve manken Azra Akın'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda ünlü isim katıldı

Aşırı kalabalık nedeniyle zaman zaman izdiham oluştu

AA

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Mahsun'un filmi TAM NOT ALDI

Sinema eleştirmenler, 'Güneşi Gördüm'ü yorumladı

12 Mart'ta vizyona girecek olan Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci filmi "Güneşi Gördüm"ün basın gösterimi dün G-Mall'da yapıldı

SİNEMA ELEŞTİRMENLERİ NE DEDİ
ATİLLA DORSAY(SİYAD Onursal Başkanı)
Mahsun'a bravo

Güneşi Gördüm kimi kusurlarına karşın, çok önemli şeyleri sorumlulukla, cesaretle söyleyen bir film, büyük bir kitleye ulaşması gereken ve beklenen bir yapım Kadın sömürüsünden cinsellik alanındaki önyargılarımıza çeşitli sorunlarımız, ama özellikle Kürt sorunu üzerine öylesine yaşamsal bildiriler sunuyor ki Biraz altı kalın çizgilerle çizilmiş de olsa derinlikli ve güncel dramlar içiçe sunuluyor Ülkenin çözülemeyen sorunları üzerine sanat yoluyla görkemli bir projektör tutuluyor

UĞUR VARDAN(Radikal sinema yazarı)
Güneydoğu'nun en cesur filmi
Yönetmenlerimizin, 'Kim bilir belki bir daha film çekemeyiz' mantığıyla olsa gerek, yapıtlarına her türlü sorunu doldurma refleksi var Mahsun Kırmızıgül'ün 'Güneşi Gördüm'de de bu tür bir anlayışa sahip gibi Öte yandan filmde anlatılan bütün acılar, bu topraklarda yaşayan insanların başına gelebilir Bu arada film, el attığı konulardan mesela Güneydoğu meselesi hakkında bugüne kadar yapılmış en cesur yapımlardan biri Ateşin, her iki tarafa da aynı oranda düştüğü konusunda dengeli ve gerçekçi bir yaklaşımı var Umarım filmin mesajları, çok sayıda insana ulaşır Özellikle de 'devlet baba'ya

MURAT ÖZER(SİYAD Başkanı)
Mahsun umut vaat ediyor
Mahsun Kırmızıgül 'Beyaz Melek'e göre daha iyi bir film çekmiş Ancak birçok şeyi aynı anda anlatmaya çalışmış Böyle olunca merkezden, ana konudan uzaklaşıyor izleyici Ama Mahsun gelecek için çok şey vaat ediyor Bence yönetmenliği oyunculuğundan çok daha iyi Bir de Güneydoğu'daki sorunun temel nedeni devlettir diyor ve bunu yaparken de devletin olumlu hareketlerini perdeye taşıyor Yani kritik bir konuya objektif yaklaşmaya çalışmış Ya da en azından görüşleri bu Ben Mahsun'u samimi buldum

CUMHUR CANBAZOĞLU(SİYAD üyesi eleştirmen)
Çok iyi bir yönetmen olacak
Filmin temposu, çekimler ve öykü anlatımı 'Beyaz Melek'ten çok çok iyi Fakat melodrama çok yüklenilmiş Tamam orada yaşanalar gerçekten trajik ama hep mi dram var hiç mi bu insanların mutlu anı yok Mahsun'un fazla anlatılmayan bir konuyu ele alması güzel, bıçak sırtı bir konuyu işlemiş ama bunu anlatırken "Kardeş kardeşe vurmamalı" gibi çok slogan vari mesajlar veriyor Tabi bu onun görüşü bu yönde olabilir Bence Mahsun iyi yolda gidiyor, ileride çok daha iyi bir yönetmen olacak (Hürriyet)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com