Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çiçegi, hikayesi, sedef

Sedef Cicegi Hikayesi..

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sedef Cicegi Hikayesi..

Mahkeme salonunda, seksenlerindeki yasli ciftin durumu icler acisiydi Adam inatci bakislarla suskun, Nine'nin aglamaktan iyice cukurlasmis gözleri ve keskin cizgileriyle bitkin bakislari süzüyordu etrafiniVe Hakimin tokmak sesiyle sustu ugultu ve tok sesiyle, sözü yasli kadina verdi, hakim

"Anlat teyze neden bosanmak istiyorsun?"
Yasli kadin derin bir nefes cektikten sonra bas örtüsüyle agzini aralayip,
kisilmis sesiyle konusmaya basladi

"Bu herif yetti gayri, 50 yildir bezdirdi hayattan"
Sonra uzunca bir sessizlik hakim oldu mahkeme salonunda Sessizlik bu tür haberleri her gün manset yapan gazetecilerden birinin flasiyla bozuldu, kimbilir nasil bir manset atacaklardi, yasanmis 50 yilin ardindanCok sayida gazeteci izliyordu davayi, kadin neler diyecektiHerkes onu
dinliyordu Yasli kadinin gözleri dolduVe devam etti
"Bizim bir sedef cicegi vardi, cok sevdigimO bilmez50 yil önceydi O cicegi bana verdigi ciceklerin arasindan kopardigim bir yapragi tohumlamistim, öyle büyüttümYavrumuz olmadi, onlari yavrum bildimBir süre sonra cicek
kurumaya basladi O zaman adak adadim Her gece günes acmadan önce bir
tas suyla suluycam onu diyeIyi gelirmis dedilerdi50 yil oldu, bu herif bir gece kalkip bir kere de bu cicegi ben sulayim demedi Taki gecen geceye kadaro gece takatim kesilmisuyuyakalmisimBen böyle bir adamla 50 yil gecirdim Hayatimi, umudumu herseyimi verdimOndan hicbirsey göremedimBir kerecik olsun, benim bildigim görevlerden birisini yapmasini bekledim Onsuz daha iyiyim, yemin ederim"
Hakim, yasli adama dönerek ;
"Diyecegin bir sey var mi baba" dedi
Yasli adam bastonla zor yürüdügü kürsüye, o ana kadar suclanmis olmanin
utangacligini hissettiren yüz ifadesiyle hakime yöneldi
"Askerligimi, reisicumhur köskünde bahcevan olarak yaptim, o bahcenin görkemli görünümüyle büyümesi icin emeklerimi verdim Elifimi de orada tanidimSedefleri de Ona en güzel ciceklerden buketler verdimO ciceklerle doludur bahcesiKokusuna taptigim perisan eder yüregimiIlk Evlendigimiz günlerin birinde boyun agrisindan onu hekime götürdüm
Hekim cok uzun süre uyanmadan yatarsa boynundaki kirec sertlesir,
kötülesir dediHer gece uykusunu bölüp, uyansin, gezinsin dedi Hekimi
pek dinlemedi, bizim hatunlafim gecmedi O günlerde tesadüf bu cicek
kuruduBen ona gece sularsan gecer dedimAdak dilettimHer gece onu uyandirdim Ve onu seyrettim O sevdigim kadinin yavrusu bildigi cicekleri sularken seyrettimHer gece o cicek ben oldumSankiOna bu yüzden tapabilirdim" dedi adam o yastaki bir adamdan beklenmeyecek
ifadelerle
"Her gece O yattiktan sonra uyandim Saksidaki suyu bosalttim Sedef gece sulanmayi sevmez, hakim beyGecen gece de Yaslilik Ben de uyanamadim UyandiramadimCicek susuz kalirdi amma , kadinimin boynu yine azabilirdi SuclandimSesimi cikartamadim"
O an Mahkeme salonunda hersey sustu

Ertesi sabah gazeteler "Sedef susuz kaldi" diye yine yalnizca neticeyi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com