Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kısmı, kız, siminya

Kız Kısmı Siminya

Eski 11-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kız Kısmı Siminya

Kız Kısmı Siminya

Tam şu anda arka kapağı çevirdin, değil mi? Gerçekten çok akıllıyım

İnsan bir kitabın arkasını, “bakalım arka kapağı da ön kapağı kadar güzel mi” diye değil, “bu kitabı neden okumalıyım” sorusuna

cevap bulmak için çevirir Genellikle de yazarın ünlü tanıdıklarının ve editörünün “kendinizden bir şeyler bulacaksınız”, “hayal

gücünün sınırlarını zorluyor”, “olağanüstü bir hikâye”, “kendine has diline hayranım” gibi kocaman övgüleriyle karşılaşırız

Doğrusu ben övgüden fazla hoşlanmam ama daha da geçerli nedenim, benim ünlü tanıdıklarım yok Beni hayatta belki bir tek

annem övmüştür (o da camları güzel sildiğim için ha), ancak onun da kitap yazdığımdan haberi yok Kaldık mı gene dımdızlak! O

zaman kendi arka kapağımı kendim yazarım Hiç! Sonuçta içinde ne yazdığını en iyi ben biliyorum Hem kendime karşı öyle kolpa

övgüler dizmem de İlkin buraları boş bırakalım istiyordum Böyle ferah ferah… Ama arka kapağı boş bırakılan bir kitap, yarattığı

cevapsızlıkla tokat atan bir kitaptır Övgü sevmiyoruz dediysek kitapseveri dövelim de demedik! Eğer soruna cevap olacaksa,

bütün kitaplar tek bir nedenle okunur: “Hissetmek” için Başka hayatları, başka duyguları, başka ruhları hissetmek için Ben

buraya ne yazarsam yazayım, sana bu kitabı okurken neler hissedeceğini izah edebilir miyim? Mümkün mü? Yok öyle üç kuruşa

beş köfte O zaman içeride dönen muhabbetten birkaç kuple attırıp çeneyi kapatmaktan başka yol yok Eyvallah

Blog dünyasının en harbi kızından “öyle şeyler sadece filmlerde olur” diyemeyeceğiniz yazılar…

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com