Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
diyarı, kitabının, sessizlik, özeti

Sessizlik Diyarı Kitabının Özeti

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sessizlik Diyarı Kitabının Özeti

Sessizlik Diyarı

“Çünkü sen Süleymanı görmedin/Kuşların dilini nereden bileceksin?” diyen Sühreverdinin, “konuşan yalnız Hakikattir” diyen Bediüzzamanın, “ayrılığa ulaşsaydık, ona kendi acısını tattırırdık” diyen İbn Arabinin, “üzüm sarhoşluğu değil benim sarhoşlu-ğum/benim sarhoşluğumun sonu yok” diyen Mevlananın, “mantıkuttayrın lugatı mutlakından söyleriz” diyen Niyazi Mısrinin, “teknolojik burjuva uygarlığı, bir protezler medeniyetidir, insanların ruhlarını sakatlıyor, onlara protezler takmaya çalışıyor” diyen Tarkovskinin, “düşünme, yüzyıllardır kutsanan aklın, düşünmenin önündeki en büyük engel olduğunun anlaşıldığı yerde başlar” diyen Heideggerin, “sessizlik söylenmeyeni içermez, söylenemeyeni de kuşatır” diyen Guenonun, “İslam, insanla Allah arasında bir vuslattır” diyen Schuonun, “zaman gerçek yargılayıcıdır” diyen Peter Handkenin, şiiri, aşk gezegeni olan ve Hz Yusufun makamı olduğu söylenen Venüsten alan Sezai Karakoçun, özetle, “pilav yiyip Mesnevi okuyarak” bir medeniyeti inşa eden Doğulu-Batılı bütün bilgelerin, azizle-rin ve şairlerin izinde bir yolculuk…
Sadık Yalsızuçanlar, bu okumalarından süzülen sözün, sessizliğe çıkışını öykülüyor

Yazar:Sadık Yalsızuçanlar
Yayınevi:Etkileşim Yayınları
Sayfa Sayısı:256
Etiket Fiyatı:12,00 YTL
Basım Tarihi:Eylül 2008

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com