Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
allah, arasındaki, fark, kelimeleri, tanrı

Cevap : 'Allah' Ve 'Tanrı' Kelimeleri Arasındaki Fark..

Eski 06-21-2009   #16
KRDNZ

Alıntı:
delishhhh tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sevgili karadeniz illa ben Allah kelimesini kullanmayacağım inatla Tanrı diyeceğim demiyorum tansiyon yükselmesin sebepsiz yere benim demek istediğim şu sadece benim neden yüreğimdeki imana bakılmıyorda kelimelere takılınıyor bana tanrı kelimesinin kullanıldığı zaman günah olacağını ıspatlayın tamam kullanmayayım onndan sonra meselenin özü bu sadece ben tek bir yaratıcı olduğuna inanıyormuyum evet tamam o zaman bu kadar ayrıntılara takılıp ana düşünceden sapmanın bir alemi yok bence
Bir önceki mesajda bahsettim zaten neden Allah denmesi gerektiğinden tekrarlamaya gerek olmadığını düşünüyorum Ben inancımda farkın olması gerektiğinden yanayım ve bunu sadece kalple değil aynı zamanda dil ile de yapılması gerektiğini biliyorum Zaten bende sizi zorlayamam illa Allah deyin diye Herkes inandığı şeyin peşinden gider Benim düşüncem budur Tansiyon yükseltmeye gerek birşey de göremiyorum ben

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-21-2009   #17
1907merve

Bir yerde dinlemiştim Tanrı demenin günahı olmadığını söylüyorlardıEvet haklılar ama şu açıdan: Allah ile aynı anlamda kullanmıyorsanZaten Tanrı inanışına bakılırsa Tanrı tek değildirTanrılar vardırBöyle bir inanış var yaniEskilerdenAma Allah tektirO yüzden neyin ne olduğunu iyi düşünüp konuşmak en doğrusuSonuç itibari ile bizlere yanlış gelmeyen söylediğimiz bir çok şey yanlış olabiliyor

Eski 06-21-2009   #18
1907merve

Ama şu da var "Ameller Niyetlere Göredir"
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com