Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doğardı, geceye

Ay Geceye Doğardı

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ay Geceye Doğardı

Ay Geceye Doğardı Hikayesi - Gece Hikayeleri - Gül Şehri - Aysel Bahram Yazıları

Sonbahar da yazdan kalma güzel bir gündü Havanın berraklığı sonbaharın hüznüne karışıyordu Çamlar ve defnelerden başka bütün ağaçlar allı sarılı renklere bürünmüştü

Kırmızıyı hüzne çevirebilen tek mevsimdi sonbahar

Yapraklar her an düşmeye hazır gibiydi

Zamanı gelmişti artık hazırlıklar bitmiş göç başlamıştı yayladan Vargit çiçekleri açmıştı kırlarda köylere inmeye başlamıştı yayla sakinleri

Kimi hazırdı gitmeye, kimi hazırlıklara devam ediyordu

Deniz dalgaları da sonbaharla hırçınlaşmış sahile şiddetle vuruyor, rüzgar dalgalara eşlik ediyordu Sarp kayalar denize set oluyordu adeta ve kayalarla bütünleşmişçesine bir kadın, denize bakıyordu

Gözlerinde ki yaşlar rüzgarla savruluyordu Saatlerdir orada öylece duruyor,hareket etmiyorduAra ara kızarmış burnunu ve akan yaşlarını silerek:

Ben ne yaptım Bunu kendime nasıl yaptım diyordu

Yılların yorgunluğu çökmüştü gözlerine Sararan yapraklar misali solgundu yüzüDurmadan ağlıyordu

Ben ne yaptım Bunu kendime nasıl yaptım diyordu yine

Bir adım attı boşluğa Bir müddet öylece kaldıSonra geri çektiBelli ki karar veremiyorduDönüp arkasına baktı Nereye ya da kime baktı bilinmezAkan yaşlarını sildi tekrar elinin tersiyle:

Allahım AllahımYüzüm yok Huzuruna gelmeye yüzüm yok sözleri tekrar tekrar döküldü titreyen dudaklarından

Yere çömelerek yüzünü ellerinin arasına aldı,katıla katıla ağlamaya devam etti

Vakit bir hayli ilerlemiş,gün geceye dönmüştüDenizin dalgaları daha sakin daha yavaş vuruyordu kıyıyaKuşlar ağaç dallarına tünemiş zikrediyorduAkşam sefaları açıyordu renk renkAy doğuyordu kararmış gönüllere, görmeyen gözlere

Ne çok ağlamış ne çok yanmıştı kadının yüreği Can dayanmaz,yürek dayanmazdı bunca ağlamaya

Başını kaldırıp bir müddet baktı karanlık sulara

Ağır ağır ellerini kaldırarak semaya:

Ya Rab!

Ya Rab dediağlamaya devam ederek

ben pişmanımHata yaptım günah işledim Günahımı çok daha büyük günahla örtmeye,verdiğin canı almaya kalktımHuzuruna gelmeye yüzüm yokBaşka kapımda yok gideyim Affet Ne olur affet Affet Allahım Sana sığındım Sana sığındım

Hem ağlıyor hem de yakarıyordu rabbine Akan her damla yaşla huzur buluyordu Sığındığı Rabbi ile hemmal oluyorduYaradan çok merhametliydiPişmanlıkla akan bir damla yaşı zayi etmez,Özden gelenle özü yıkar temizlerdi

Pişman olmak ne güzeldihatadan yüz çevirmek Sana döndüm diyebilmek ve sığınabilmek boynu büküp

Af dilemek,huzur veriyor, istikamet Yüce Allaha dönüyordu

Açılan eller boş kalmıyor,akan yaş boşa akmıyordu Pişmanlıkla olunca,affediyordu yaradan,merhamet ediyordu

Nice zaman sonra kalktıUzun uzun baktı karanlık denize Yürüdü Kim bilir beklide onu merak eden bekleyen ailesine doğru

Yer gök şahit olmuştu haline Umutsuzluktan umuda dönüşüne

Uçuruma attığı adıma, geri çekip ettiği tövbeye,pişmanlıkla akan yaşına,yakarışına ve

umutsuzluk kıyısından, pişmanlık köprüsüne çıkışına

Yağan rahmete şahit olmuştu günŞahit olmuştu gece

Geceye ay doğar mıydı?

Doğardı

Ay geceye doğardı

Aysel Bahram

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com