Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
120, harcayacak, milyon, tanıtıma, türkiye

Türkiye Tanıtıma 120 Milyon $ Harcayacak

Eski 09-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türkiye Tanıtıma 120 Milyon $ Harcayacak

urizm ve Kültür Bakanı Atilla Koç, tanıtım ve pazarlama çalışmalarında, turizm açısından hızla büyüyen Doğu Asya, Pasifik Bölgesi ve özellikle Çin ile Hindistan'a özel önem verdiklerini söyledi

Koç, Ortadoğu ülkeleri, İran, Orta Asya Türk cumhuriyetlerine de yönelik özel tanıtım kampanyaları düzenleyerek bu bölgelerde pazar payını artırmayı amaçladıklarını açıkladı

Koç, tanıtım ve pazarlama stratejileri ve turizm faaliyetlerine ilişkin bir basın toplantısı düzenledi Toplantıda konuşan Koç, Türkiye'nin uluslararası platformda markalaşması hedefiyle yeni tanıtım stratejileri uyguladıklarını belirtti

Koç, bu yıl 73 ülkede yürütülen reklam ve tanıtımların bütçesinin, geçen yıla oranla yüzde 60 artırılarak 120 milyon dolara yükseltildiğini açıkladı Bakan Koç, yurtdışında yürütülen tanıtım kampanyalarında, Türkiye'nin güçlü yanlarının büyüleyici turizm çeşitliliğiyle verileceği bir strateji izlediklerini anlattı

Kültür turizmi, şehir turizmi, kongre, sağlık-termal, golf turizmi ve sportif aktivitelerin ön plana çıkarılacağını vurgulayan Koç, bu ögelere vurgu yapılırken Türkiye'de yılın 12 ayında her türlü aktivitenin yapılabileceği üzerinde durulacağını belirtti

Bakan Atilla Koç, 2007 yılı reklam faaliyetlerine ocakta başlanıldığını anımsatarak, reklam, İnfo Tur, Road Show ve ağırlama faaliyetlerine de ağırlık verdiklerini sözlerine ekledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com