Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akçe, anlamı, atasözünün, gün, içindir, kara

Ak Akçe Kara Gün İçindir Atasözünün Anlamı

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Emek vererek, alın teri dökerek kazandığımız para, sıkıntılı anlarımız ve zor günlerimiz içindir; bizi darlıktan bu para çekip kurtarır, rahata erdirir Dara düşülen günlerimizde bu parayı harcamaktan da geri durmamalı, çekinmemeliyiz

İnsanların para harcama konusunda zaafları bulunmaktadır Alınteriyle kazanılan parayı insan lüzumu dışında kullanmamalıdır İnsan tasarruf yapmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalıdır Kenarda biriktireceğimiz bu para günü gelecek çok dara düştüğünüzde size çok yardımı olacaktır Sıkıntınızı atlatmanızda size yardımcı olacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com