Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, kıymalı, lazanya, tarifiresimli

Kıymalı Lazanya Tarifi(Resimli Anlatım)

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kıymalı Lazanya Tarifi(Resimli Anlatım)

Kıymalı Lazanya Nasıl Yapılır ? - Resimli Lazanya Tarifi

Malzemeler

12 Lazanya yaprağı
200 gr dana kıyması
1 kuru soğan (ince doğranmış)
1 havuç (rendelenmiş)
2 domates (rendelenmiş)
2 çorba kaşığı domates salçası
1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
Yarım demet maydanoz (ince doğranmış)
2 diş sarımsak (ince kesilmiş ve ezilmiş)
1 tatlı kaşığıkekik
1 çay kaşığı karabiber
Tuz

Beşamel sos için
1 su bardağı sıcak süt
1 çay bardağı soğuk süt
2 çorba kaşığı un
Tuz

Hazırlanışı

Zeytinyağında soğanımızı 5 dakika soteliyoruzRendelenmiş havuç ve sarımsak ekliyoruz 5 dakika daha birlikte soteledikten sonra kıymayıilave ediyoruz Kıymayla birlikte 5 dakika daha pişirip domates rendemizi ve salçamızı ilave ediyoruz
Bütün malzemeyi karıştırıp kısık ateşte 20-25 dakika pişiriyoruzTuz kekik karabiber ve maydanoz ilave ediyoruz ve ocağı kapatıyoruz
Pişireceğimiz cam fırın kabını zeytinyağıyla yağlıyoruz
Beşamel sosu hazırlamak için tencerede un ve soğuk sütü iyice karıştırıyoruzDaha sonra sıcak sütü ve tuzu ekleyip orta ateşte tel çırpıcıyla karıştırarak pişiriyoruz Sonra ağır ateşte karıştırmaya devam ederek on dakika daha pişirip süzgeçten geçirerek kullanıyoruz

bir tencereye 1lt su koyup kaynatıyoruz Yaprakları 2-3 dakika kadar kaynayan suda tutup çıkarıyoruz ve cam fırın kabına koyuyoruz
yada üzerinin daha yumuşak olmasını istiyorsanız beşamel sosla tamamen kaplayabilirsinizBen beşamel sos çok tercih etmediğim için peynirle kapladım
Son olarak hazırladığımız lazanyamızı200 derecede önceden ısıttığımız firında üzeri kızarıncaya kadar pişiriyoruz

Alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com