Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahmet, atan

Ahmet Atan

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ahmet Atan

Ahmet Atan, (d 1959 Hatay Kırıkhan Türk ressam ve öğretim üyesi

İlk, orta ve lise öğrenimini Hatay Kırıkhan'da tamamladıktan sonra, 1977'de yetenek sınavını kazanarak girdiği Bursa Eğitim Enstitüsü (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi) Resim-İş Bölümü'nden 1980 yılında mezun oldu Dört yıl liselerde resim öğretmenliği yaptıktan sonra, "Öğretim Görevlisi" olarak başladığı Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde "Resim Bölümü"nü kurarak bölüm başkanlığını üstlendi

1987 yılında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi'nde lisans tamamladı

1991'de Yrd Doç, 1999'da Doçent oldu Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü'ne atandıktan sonra 2006 yılında Profesör oldu

58Devlet Resim ve Heykel Yarışması'nda bir eseri "Büyük Ödül"le değer görüldü Milli Eğitim Bakanlığı Resim Yarışması'nda Juri Özel Ödülü de alan sanatçı, halen aynı fakültenin Grafik Sanatlar Anabilim Dalı Başkanı olarak görevini sürdürmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com