Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aysel, tuğluk

Aysel Tuğluk

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aysel Tuğluk

Aysel Tuğluk (d 17 Temmuz 1965, Elazığ, Türkiye), Kürt asıllı Türk siyasetçidir

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi Serbest avukat olarak çalıştı Toplumsal Hukuk Araştırmaları Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu İnsan Hakları Derneği Üyesi ve Yurtsever Kadınlar Derneği Kurucusu oldu Demokratik Toplum Partisi Eşbaşkanlığı görevini yürüttü XXIII Dönem Diyarbakır milletvekilidir Bekârdır

Abdullah Öcalanın eski avukatıdır Abdullah Öcalanın arkadaşlarından Alaattin Tuğlukun kız kardeşidir Abisinin PKKdaki aktif görevleri nedeniyle örgütle ilişkisi eskiye dayandığı iddia edilmektedir

DTP içindeki ılımlı kanattan olduğu iddia edilen ve Ahmet Türkle beraber parti içinde "pasif ve uzlaşmacı" olmakla suçlanan Tuğluk, 9 Kasım 2007 tarihindeki DTP Olağanüstü Kongresinde eşbaşkanlık görevinden ayrıldı 11 Aralık 2009da milletvekilliği Demokratik Toplum Partisinin kapatılması ile sona erdi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com