Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bölüm, çıktı, dgsde, ettiği, kağıt, tercih, üzerinde

Dgs'de Tercih Ettiği Bölüm Kağıt Üzerinde Çıktı

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dgs'de Tercih Ettiği Bölüm Kağıt Üzerinde Çıktı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nü kazanan ancak üniversiteye kaydını yaptırdıktan sonra böyle bir bölüm olmadığını öğrenen Kübra Aslaner'in 4 yıllık üniversite okuma hakkını kullanamıyor

Aslaner büyük özveri ile hazırlandığı ve sınavı geçtiği bölümün sadece kağıt üzerinde olduğunu öğrenince büyük bir şok yaşadıAslaner yaptığı açıklamada "2009 yılında Niğde Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı Bölümü'nden mezun oldum Dikey Geçiş Sınavı'na girdim ve Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nü kazandım Okula kaydımı da yaptırdım Daha sonra muafiyet için görüşmeye gittiğimde bu bölümün aslında olmadığını, sadece kağıt üzerinde olduğunu öğrendim YÖK ile görüşmemi söylediler ve durumumu orada da anlattım Bana yapabilecek hiçbir şeyleri olmadığını ve açık olan bir bölümde okumamı söylediler Açık olan bölüm ise Erciyes Üniversitesi'nde grafik tasarımı bölümü, benimle hiçbir alakası olmayan bir bölüm Benim ilk yıl intibak yılım olacak Yüzde 20 derslerden başarısız olursam okuldan atılacağım Tamamen çizime dayalı bir bölüm ve benim başarısız olmam çok yüksek Ben haklıyım ve mağdurum Kafama göre bir tercih yapmadım, tercih kılavuzuna göre bir tercih yaptım Böyle bir bölüm yok, üniversite yok, hoca yok Ben o bölümü kazandım Dava mı açacağım, bilmiyorum ne olacak" dedi

Yaptığı açıklamanın ardından Aslaner YÖK ve Erciyes Üniversitesi Yönetimi'ne dava açarak hakkını savunacağını söyledi

ÖHA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com