Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atatürk, bayındır, ilköğretim, izmir, okul

Atatürk İlköğretim Okul Bayındır İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Atatürk İlköğretim Okul Bayındır İzmir

Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında - Atatürk İlköğretim Okulu Tanıtım - Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri - Atatürk İlköğretim Okulu İletişim

Atatürk İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz İzmir ili özel idaresi tarafından''116000'' lira tahsisi ile müteahhit Bayındırlı Mustafa SARAÇOĞLU'na ihale edilip 05081955 de inşasına başlanarak 22081956 tarihinde bitirilmiştir

01101956 tarihinde dört sınıf ve öğretmenle öğretime başladı

04111956 da kaymakam Fikret ASLAN,Maarif Memuru Muharrem GÜNDÜZ zamanında Maarif Müdürü Adnan TOLON ,Muavini Halis TÜTÜNGÜÇ vilayet encümen üyelerimizin huzuru ile Vali Kemal HADIMLI tarafından açılışı yapılmıştır

Okulun açılışı dönemin gazetelerinde yayımlanmıştırİlk öğretmen kurulu Başöğretmen Abidin ULUDAĞ başkanlığında öğretmenler, Hayrullah BALKAÇ,Meryem YURDAKUL,Vildan ULUĞ,Nebahat OKAN ve Yüksel PEKYAVUZ'un katılımıyla yapılmıştır

Okulumuz açıldığı tarihten günümüze kadar eğitim öğretime devam etmektedirBugün yapılan 2 katlı ek binası B Blok ve sınıf haline dönüştürülen eski müsamere salonunun olduğu binasıyla C Blok ile birlikte 3 ayrı binada toplam 14 derslikle anasınıfıyla birlikte 350 öğrenciye hizmet vermektedir

İlçe merkezinden Yenice Mahallesi,Bıyıklar Mahallesi,Demircilik Mahallesi,Hacıbeşir Mahallesi,Mithatpaşa Mahallesi ve ayrıca taşımalı öğrenci almak yoluyla da Turan Köyü,Fatih Mahallesi Yanıkkavak Çayır mevkiinde ikamet eden ailelerin çocuklarına eğitim ve öğretim hizmeti sunmaktadır

2009-2010 eğitim-öğretim yılında okulumuzda Okul Müdürü Aykut TEKİN ve Müdür Yardımcısı Murat YOLDAŞ yönetiminde 9 sınıf öğretmeni,1 ana sınıfı öğretmeni,10 branş öğretmeni, 1 Özel Eğitim Öğretmeni ve 1 bilgisayar formatör öğretmeni ile eğitim öğretim hizmetleri yönetilmektedir

VİZYONUMUZ
* Hayatı doğru anlayıp yorumlayan
* Problemlere çözüm üretebilen
*Türkiye’nin ihtiyacı olan;nitelikli,çağdaş,demokrat ik ve laik bireyler yetiştirmektir

MİSYONUMUZ
Öğrencilerine21yüzyılın değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandıran;öğrencilerini okulda ve okul dışında sorumluluk sahibi,kendine güvenen bireyler olarak yetiştiren,Atatürkçü düşünce sistemini özümseyip laik cumhuriyete sahip çıkan demokratik ve kaliteli eğitim için veli,öğretmen işbirliğine önem veren çağdaş bir eğitim kurumu olmaktır

Okulumuzun Başarıları
2006/2007 öğretim yılında OKS sınavlarına katılan öğrencilerin %50 si bir okula girmeye hak kazanmıştırHedefimiz bu oranı daha yüksek seviyeye çıkarmaktır Okulumuz il ve ilçe içinde yapılan kültürel ve sportif faaliyetlerde çeşitli ödüller almaktadır

Atatürk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Bayındır
Okulun Adı : Atatürk İlköğretim Okulu
Okul Adresi : MİTHATPAŞA MAHHASTANE CADNO:53 BAYINDIR/İZMİR
Telefon Numaraları : 0 (232) 5815450
Faks Numaraları : 0 (232)
E-mail Adresi : atekin67@hotmailcom
Okulun Web Adresi: http://bayindirataturkioomebk12tr/
Okulun İlçe ve İl merkezine uzaklığı : Merkez
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine 70 km ,Ödemiş 40 km ve Tire’ye20 km uzaklıktadırBu aralıklarda tren,otobüs ve minibüsler çalışmaktadır
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı yok

Atatürk İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com