Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
amca, balıkesir, bilgileri, ece, ilköğretim, merkez, okulu

Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu Tanıtımı - Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu Hakkında

Okulumuz Hakkında Genel Bilgiler

I BÖLÜM

a Okulun Adı: Ece Amca İlköğretim Okulu

b Müdürü: Nuri BULGAN

c Okutulan Yabancı Dil: İngilizce

d Telefon/Fax No: 266 2414727 / 266 2394234

e Eposta: 650956@mebk12tr

f Adres: Mirzabey Mahallesi Başçeşme Mez Karşısı Merkez/BALIKESİR

II BÖLÜM

a Yönetici Sayısı: 1 müdür ve 1 müdür yardımcısı

b Öğretmen Sayısı

· 1 okul öncesi öğretmen

· 5 sınıf öğretmeni

· 1 Türkçe öğretmeni

· 1 Matematik öğretmeni

· 1 Fen ve Teknoloji öğretmeni

· 1 Sosyal Bilgiler öğretmeni

· 1 İngilizce öğretmeni

· 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni

· 1 Beden Eğitimi öğretmeni

· 1 Teknoloji Tasarım öğretmeni

· 1 Bilişim Teknolojisi öğretmeni(Formatör)

· 1 Rehber öğretmen

olmak üzeretoplam 16 öğretmenimiz görev yapmaktadır

c Öğrenci Sayısı: 147 erkek, 125 kız olmak üzere toplam 272 öğrenci bulunmaktadır

III BÖLÜM

a Okulun Özellikleri (yatılı, gündüzlü, karma): Okulumuzda gündüzlü, karma ve normal eğitim-öğretim yapılmaktadır

b Binanın Özellikleri (sayısı, ısınma, aydınlatma, su ve kanalizasyon): Okulumuz 2 katlıdır Doğalgaz ile ısıtılmaktadır Okulun su ihtiyacı şehir şebekesinden sağlanmaktadır Kanalizasyon sistemimiz şehir kanalizasyonuna bağlıdır

c Dershaneler: Okulumuzda 12 dershane bulunmaktadır

d Diğer Bölümler: 1 Bilgi Teknolojisi Sınıfı, 1 Fen ve Teknlojisi Laboratuarı, 1 Anasınıfı, 1 Kütüphane, 1 Rehberlik Servisi

e İdare Odaları: Okulumuzda 2 yönetici odası ve 1 öğretmenler odası bulunmaktadır

f Diğer Sosyal Faaliyetler için Ayrılmış Olan Yerler: Okulumuzun çok amaçlı salonunda her tür etkinlik yapılabilinmektedir

IV BÖLÜM

a Okulumuzun Bulunduğu Bölge: 1 Bölge

b Okul Hizmet Puanı: 10 puan

Okulumuz Tarihçesi

Eşine ender rastlanan kişilerden birisi de okulumuz kurucusu Ali Saip ECE'dir Ali Saip ECE 1884 yılında İzmir’de doğdu Babası Hüseyin, annesi Hatice ECE’dir Ali Saip ECE 1910 yılında Harbiye’den Topçu Teğmeni ve sınıfının dokuzuncusu olarak mezun olan Ali Saip ECE, I Dünya Savaşı'nda Süveyş ve Çanakkale Cephelerinde üstün kahramanlıklar gösterdi Bu savaşlarda yaralanarak evlenme gücünü kaybetti Avusturya ve Alman Hastanelerinde tedavi oldu ise de sağlığına kavuşamadı

Bundan sonraki hayatını Türk Milli Eğitimine adayan Ali Saip ECE şehrimizin tüm okullarında insani ilişkiler ve ahlak konularında sık sık konferanslar vererek öğrencilerin büyük sempatisini kazanmış ve kendisine “ Akıl Hocası” anlamına gelen ECE AMCA adı takılmıştır Bu adla anılmaya başlanan Ece Amca babasından kalan servetiyle maaşını birleştirerek ilimizin köylerinde 12 tane ilkokul yaptırdı Bu arada konferanslarına devam ederek kendini halka da sevdirdi

Ece Amca Balıkesir merkezinde okul yaptırmayı düşünüyordu Zamanın ilimiz valisi Niyazı AKI önderliğinde Ece Amca'nın 80000 TL'lik katkısıyla 1971 yılında yapımına başlanan okulumuzun yeri belediye tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne hibe edildi 1972 yılı ağustos ayında bitirilen okulumuza kendine duyulan büyük saygının anısı olarak ECE AMCA İLKOKULU adı verilmiştir

Okulumuza adını veren ve banisi(kurucusu) sayılan Ece Amca 25 Ocak 1976 yılında yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat etmiştir Bşaçeşme mezarlığı girişindeki kanbri belediye tarafından yaptırılmıştır

Ece Amca İlkokulu 1972/1973 öğretim yılında Kızpınar, Mirzabey, Tepebaşı ve Çay Mahallelerinden gelen öğrencilerle eğitim öğretime başlamıştır İlk üç yıl normal eğitim yapan okulumuz 1976/1977 öğretim yılında ikili öğretime geçmiştir Okulumuz 23 Nisan İlköğretim Okulu'na 470 öğrenci nakil ederek bu okulun kuruluşuna da katkı sağlamıştır

4306 sayılı yasa ile ilköğretim 8 yıla çıkarılınca okulumuz da 27 Temmuz 1998 tarihinde İlköğretim Okulu'na dönüşmüş, adı da ECE AMCA İLKÖĞRETİM okulu olarak değişmiştir
Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MERKEZ ECE AMCA İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Edremit Cad Başçeşme Mezarlığı Karşısı Balıkesir

Telefon Numarası: 2662414727

Faks Numarası: 2662394234

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Merkez Ece Amca İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com