Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
evrim, teorisi

Evrim Teorisi

Eski 03-22-2007   #1
suskun
Icon3

Evrim Teorisi

Evrim teorisi" ya da "Darwinizm" kavramlarını duyan insanların bir bölümü, bu kavramların sadece biyolojinin ilgi alanına girdiğini ve kendi yaşamları açısından bir önem taşımadığını sanabilirler Oysa, evrim teorisi, biyolojik bir kavram olmanın ötesinde, dünya üzerinde yaygın bir kitleyi etkisi altına almış çarpık bir felsefenin altyapısını oluşturur

Bu felsefe, neden ve nasıl var olduğumuz konusuyla ilgili birtakım gerçek dışı görüşler öne süren "materyalizm"dir Materyalizm, ya da bir başka deyişle "maddecilik", maddeden başka hiçbir şeyin olmadığını varsayar Buradan yola çıkarak da madde üstü bir Yaratıcı'nın, yani Allah'ın varlığını reddeder

Dahası materyalizmin hem kişiler hem de toplum üzerinde yıkıcı etkileri vardır Herşeyi maddeye indirgeyen bu düşünce, insanı sadece maddeye önem veren ve her türlü manevi değerden yüz çeviren bencil bir birey haline dönüştürür Böyle bireylerin, vatan sevgisi, adalet, sadakat, kardeşlik, dürüstlük, fedakarlık, namus, güzel ahlak gibi yüce değerlere sahip olmaları mümkün değildir Dini ve ahlaki değerlerden kopan bu gibi insanların oluşturduğu bir toplum düzeni de kısa sürede parçalanmaya mahkumdur Nitekim Cumhuriyetimizin kurucusu olan Büyük Önder Atatürk, "dinsiz milletlerin devamına imkan yoktur" diyerek bu gerçeğe dikkat çekmiştir Bu nedenlerden ötürü materyalizm, Türk Milleti'nin siyasi ve sosyal düzeninin temel değerlerine yöneltilmiş en ciddi tehditlerden birisidir

başta Marx'ın fikirleri olmak üzere, her türlü materyalist düşünce bugün temelinden çürümüş durumdadır Çünkü materyalizmin kendisini dayandırdığı bir 19 yüzyıl dogması olan evrim teorisi çağdaş bilimin bulguları karşısında bütünüyle geçersiz hale gelmiştir Bilim, maddeden başka hiçbir şeyin varlığını kabul etmeyen materyalist varsayımı geçersiz kılmakta ve tüm canlıların üstün bir yaratılışın ürünü olduğunu göstermektedir

Bilimin ortaya koyduğu bu gerçeği topluma yaymak, aynı zamanda Büyük Önder Atatürk'ün "hayatta en hakiki mürşid ilimdir" sözüyle bizlere gösterdiği yolun da bir gereğidir Atatürk, bizlere her zaman için, önyargılardan uzak durmayı ve bilimsel gerçeklere uygun düşünmeyi vasiyet etmiştir ve evrim teorisi gibi bir dogmanın geçersizliğini ortaya koymak, bu vasiyetin yerine getirilmesidir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-23-2007   #2
angelesdream

ben böyle bir düşünceye katılmıyorumhemde hiç!
Bilim, maddeden başka hiçbir şeyin varlığını kabul etmeyen materyalist varsayımı geçersiz kılmakta ve tüm canlıların üstün bir yaratılışın ürünü olduğunu göstermektedir
ve hala bu düşücenin etkisinde olanlar varsaygı duyuyorum ama

neyse teşekkürler bilgilendığın için suskun

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-23-2007   #3
suskun

Tmm anladım ama aklıma bişey takıldı yazıyı beğenmedin galiba?Yinede sağollll
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-23-2007   #4
angelesdream

hayır suskun yazıyı beğeneip beğenmemem değilyaptığın paylaşım bilgilendiriciydi gerçektenfakat ben bu fıkre katılmadığımı söyledim

teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-24-2007   #5
flipper

teşekkürler suskun, başka açıdan ele almışsınız konuyu, çok güzel bir paylaşım olmuş
Evrim teorilerinin hepsi "tesadüf" esasına dayanır Bu temeli çektiğiniz zaman ortada evrim teorisi diye bir şey kalmaz
Evrim iddialarının, bugüne kadar ortaya konmuş hiç, ama hiçbir kanıtı yoktur Sadece, tekrarlanmakta olan iddialar vardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 03-24-2007   #6
suskun

teşekkürler filipper yazıya gösterdiğin ilgiden dolayı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com