Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
atamızın, işte, kahvecisi, zeki

İşte Atamızın Zeki Kahvecisi

Eski 08-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İşte Atamızın Zeki Kahvecisi

Mustafa Kemal Atatürk kahve içmeyi çok severmiş kendisine ve gelen misafirlerine kahve pişiren bu hizmeti yıllardır yapmakta olan görevli Ahmet efendi yine birgün Atatürk çalışma odasındayken kahvesini getirmiş bırakmış tam dönmüş giderken Atatürk Ahmet efendiye seslenmiş

-sana birşey soracagım nice zamandır ama hep unutuyorum Ahmet efendi

-buyur paşam

-Ahmet efendi sen hergün her gece misafirlerime kahve yapıp ikram

ediyorsun ellerine saglık güzel de yaparsın bilirim

-afiyet olsun paşam

-Ama benim anlamadıgım birşey var hep merak ederimo kadar kişiye nasıl içeceklerini soruyorsun kimi sade kimi orta kimiyse şekerli istiyor

-evet paşam öyle istiyorlar

-peki sen bunları nasıl kafanda tutuyorsunsayısını sormuyorum haa kimin hangisini istedigini unutmadan nasıl aklında tutuyorsun gidip yapıp getiriyorsun şaşırmadan servis yapıyorsunişte bunu hep merak ederim deyince

-paşam o iş çok kolay deyince Atatürk şaşkınlıkla

-nasıl kolay yaa Ahmet efendi zaman zaman çok kalabalık oluyor deyince

-paşam ben ''sadece sizi ciddiye alıyorum ''demiş

-nasıl yani Ahmet efendi

-paşam siz kahveyi sade içersiniz bende sizinkini sade yapıp digerlerinin kısmetine ne gelirse servis yapıyorum herkeste afiyetle içiyor demişsizin huzurunda kimin ne haddine kahvemin şekeri tutmamış olmamış demek paşamdeyince

Atatürkün hoşuna gitmiş bu cevap ve çok gülmüş

işte Atatürk'ün zeki kahvecisi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com