Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, başlat, çubuğunun, değiştirmeresimli, ismini

Başlat Çubuğunun İsmini Değiştirme(Resimli Anlatım)

Eski 08-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Başlat Çubuğunun İsmini Değiştirme(Resimli Anlatım)

İlk gerekli şey Resource Hacker programı Programı http://delphiicmedupl/ftp/tools/ResHackzip indirin(zip 541 kb)
Source Hacker programını çalıştırıp, menüden "File" daha sonrada "Open" diyoruz Open penceresinden "C:/Windows" klasörü altından "explorerexe" dosyasını tıklayıp "Aç" diyoruz Program aşağıdaki hali alıyor

Sonra programın sol tarafında bulunan yerden "String Table" klasörünü açıyoruz Onun altından da "37" nolu klasörü açıp içindeki dosyayı tıklıyoruz (1055 yada 1033 adında bir dosya olmalı)

Sağ taraftaki 578, "Başlat" yazan yeri "Yazmak istediğimiz isim" le değiştiriyoruz

Tırnak içerisindeki yazıyı değiştirdikten sonra programın üst kısmındaki "Compile Script" butonuna tıklıyoruz we daha sonra menüden "File" "Save As" diyoruz
Kesinlikle yaptığımız değişiklikleri eski dosyanın "explorerexe dosyasının" üzerine kaydetmemeliyiz"Save as" dedikten sonra dosyamızı farklı bir isimle sonuna "exe" ekleyerek windows klasörü altına kaydediyoruz

Artık Resource Hacker Programı ile işimiz bittiProgramı kapatıp Başlat'tan Çalıştır'a tıklıyoruz
Çalıştır penceresine "regedit" yazıp tamam diyoruz
Karşımıza "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" çıkıyor Pencerenin sol tarafından sırası ile:
"HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Winlogon"u bulup tıklıyoruz
Sağ tarafta bir çok dosya ismi çıkıyorBiz bunların içinden "Shell" yazanı bulup üzerine iki kere tıklayıp içine giriyoruz
Karşımıza aşağıdaki pencere çıkıyor:

Value Data bölümüne Resource Hacker programı ile değiştirip farklı kaydettiğimiz dosyanın ismini (dosyanın ismiexe şeklinde) yazıyoruz

Son olarak "Tamam" diyip "Kayıt Defteri Düzenleyicisi"ni kapatıyoruz we Windows'umuzu yeniden başlattığımızda "Başlat" yazısı değişmiş olacaktır

İşte masaüstüm

Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 800x600 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın
verildiyse özür

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com