Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakkında, kayseri, köyü, talas, yamaçlı

Yamaçlı Köyü Hakkında Bilgi Talas Kayseri

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yamaçlı Köyü Hakkında Bilgi Talas Kayseri

yamaçlı köyü bilgileri - yamaçlı köyü tanıtım - yamaçlı köyü resimleri

İlçe: TALAS - İl: KAYSERİ

Köy Muhtarı: YUSUF YILMAZ

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:
0352 426 31 00

Cep Telefonu:

Demografik Bilgiler:

Nüfusu:
2000
342

1997
352

İle Uzaklığı:
40 km

İlçeye Uzaklığı:
30 km

Rakım:
m

Sağlık Evi
Yok
Sağlık Ocağı
Yok
İlköğretim Okulu
Var / Faal
Taşımalı Eğitim Yapılıyor
PTT Şubesi
Yok
PTT Acentası
Yok
Su Şebekesi
Var
Kanalizasyon
Yok

Tarihi
Köyümüzde Yapılan Temel Kazımlarında,ESKİYE Ait Mezarlar ÇıkmaktadırOnun İçin Köyümüzün Tarihi Tam Olarak bilinmemektedirŞuan Yaşayan Nesil Köyü Sonradan KurmuşlardırKöyümüze Gelen Kabileler(ABDULAH HOCA (MULLA HACILAR(HAZEDLER İSMAİLAĞA MUSTAFA KALER (SOFUOĞULLARICİN HÜSEYİN ŞİMDİKİ İSİMLERİ İLE AZİZLER (ALİ KALER (İBO KALER ÇELEBİLER (Bundan Sonraki Kabilelerin Daha Önceki İsimlerini Bilmediğimden Şuanki İsimlerini Yazıyorum SUNGURLAR (ÖZERLER TEKELLER GARBAKLAR KABAKLAR KAHRAMANLAR Bundan sonrakiTARİHİ elimden geldiği kadar yazacağımİSTANBUL BEYOĞLU KASIMPAŞA İLÇESİNDE SOSYAL YARDIMLAŞMA KÜLTÜR ve KALKINMA DERNEĞİMİZ BULUNMAKTADIRAYNI DERNEK KAYSERİ İLİMİZE KURULMUŞTURGEL GÖRKÜ ORADAKİ DERNEĞİMİZ KAPANMIŞTIRTARİHE BUNU KARA LEKE OLARAK DÜŞÜYORUMKAYSERİDEKİ HALKIMIZ ÇOK FAKİR OLDUKLARINDAN GÜZİDE DERNEĞİMİZİN AİDATLARINI ÖDEYEMEMİŞLER

Kültür
Köyün gelenek, görenek ve yemekleri KÖYÜMÜZÜN YEMEKLERİ :MANTI,BULGUR PİLAVI,KURU FASÜLYE,KABAK ÇİÇEĞİ DOMASI

Coğrafya
Kayseri iline 40 km, Talas ilçesine 30 km uzaklıktadır

İklim
Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedirKÖYÜMÜZÜN KIŞLARI SOĞUK ve ERCİYES DAĞINA YAKIN OLDUĞUMUZDAN BOL KARLI OLUR

Nüfus
Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 335
2000 342
1997 352

Ekonomi
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır

Muhtarlık
Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır

SEÇİLDİKLERİ YILLARA GÖRE KÖY MUHTARLARI:
[[2004] Yusuf Yılmaz (1)DÖNEMHALA MUHTARLIK YAPMAKTADIR
[[1999] Niyazi ÖZTÜRK (1)DÖNEM MUHTARLIK YAPTI
[[1984) HBekir ÖZCAN (3)DÖNEM MUHTARLIK YAPTI
(1980) Üzeyir BALCIOĞLU (1)DÖNEM MUHTARLIK YAPTI
(1970) Şaban SUNGUR (2)DÖNEM MUHTARLIK YAPTI
(1965) Mithat ÖZCAN (1)DÖNEM MUHTARLIK YAPTI
(1955) HMehmet ÖZCAN (2)DÖNEM MUHTARLIK YAPTI
() NUH MEHMET (Kaç Dönem Muhtarlık Yaptığını Bilemiyorum:
Altyapı bilgileri
Köyde ilköğretim okulu vardır Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi vardır Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardırKÖYDE KÖY ODASI VARDIR)

Yamaçlı Köyü Resimleri

Köyünüze ait bilgi ve resimleri burada paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com