Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dersleri, isteyenlere, müzik, resimli, studio, yapmak

Fl Studio Dersleri Müzik Yapmak İsteyenlere [Resimli]

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fl Studio Dersleri Müzik Yapmak İsteyenlere [Resimli]

FL Studio Dersleri Müzik Yapmak İsteyenlere [Resimli]

Yeni bir FL Studio sayfası açıyoruz ve tempoyu biraz düşürüyoruz;

Sol menüden Packs içine giriyoruz ve size uygun olan techno sesleri seçip ortaya sürekle bırak yapıyoruz İsterseniz programın size başlangıçta hazır olarak verdiği sesleride kullanabilirsiniz

Ben yeni ses eklemenden sabit olan sesleri kullandım, şimdi ekranın ortasında kutucuklar var, bu kutucuklar bizim ses hücrelerimiz Sesleri buraya işaretleyerek ritim yapabiriz Resimde yaptıklarımı takip ederek bir beat/dru artık ne derseniz çıkartacağı

aynı şeyi hat ve clap içinde yapacağız, tabi ritim kutucuklarının yeri ayrı olacak, yoksa ortaya ritim çıkmaz
Fareniz ile tıklayarak resimdeki gibi yapın

Beat Hazır, eğer buraya kadar geldiyseniz çok iyi, play e basarak tempoyu dinleye bilirsinizsırada Bass var

Playliste geliyoruz ve Pattern2 yi seçiyoruz(yeni bir alan geldi) (Playlist kısa yol tuşu F5)
Channels ve add one gelip Sytrus u seçin;

Click this bar to view the full image The original image is sized 903x661

ve sonra
Seçeneğine basarak bass bölümünden Digi Bass ı seçiyoruz

bu ekrandaki sytrus seçeneğine sağ tıklayarak Piano Roll e geliyoruz

Karşımıza melodilerin yapılacağı ana bölüm çıkıyorFL Studio da bir çok yerden melodi yapabilirsinizneyse Techon Bass yapacağız bunu için benim yaptığım gibi melodi örtüsü çıkartın kendinize,

Melodinin uygun olması için Kaln+İnce+Kalın+İnce olacak yani;

Click this bar to view the full image The original image is sized 1023x818

Techno bassımız hazırşimdi tek yapmamız gereken Playlistte Techno Bass ile beati birleştimekçok basit bir müzik oldu ancak bu program ile yapabildikleriniz çok fazlaTechno Bass ile Beati birleştirin

Playin yanındaki SONG a basın ve playe basın

Müziği dinletmek isterdim ancak çok eksiği var,

-----------------------------------------------------------------------

Robot Sesi Yapmak
Bir çok şarkıda duymuşsunuzdur, robot sesleri Ya Djin adını geçer yada garip garip sesler söyler Şimdi size bunun nasıl yapıldığını anlatayacağım;

* Yeni bir FL sayfası açıyoruz,
*CHANNELS, ADD ONE, SPEECH SYNTHESİZER yordamını izliyoruz, karşımıza;

*Gördüğnüz ekranda Type your text here yazıyoryani buraya ne yazarsanız program robot olarak onu okur

*Gördüğünüz gibi ekrana, Mc Furkan GDDDD yazdık Bu GDDDnin ne olduğunu biraz sonra anlayacaksınız
*OKEYliyosunuz ve kaydet tuşuna basıyorsunuzbu arada alttaki seslele mutlaka oynayınnasıl mı????;

*Şimdi ekrana melodi şeklinde ses gelecektir Az önce koyduğumuz GDDDD sesleriyle karmaşa yapacağız yani;
robot sesine sağ tıklayıp Piano Roll dedikte sonra
*buna benzer bi kavlye örtüsü çıkartıyoruz, ve sonra bunun üstüne uygun müzik yapıyoruz;

FL Studio; Ses Ekleme
Bir çok arkadaş FL Studioya kendi seslerini ekleyerek Rap şarkısı yaparlar Sesi eklemeniz için PLAYLİST bölümünde alttaki yere sesi atarsınız
Diyelimki müzik yaptınız ve bunun üstüne ses ekleyeceksiniz;
File, Open ve yaptığımız şarkı
Playliste gelin, sol mause ile tıklayın ve sesinizi atayın;

Sesi Ekledik, şimdi

Şekildei gibi, müziğe göre ayarlayın

08 Producer XXL Edition

TIKLA İNDİR

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com