Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular > Dualar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
arkadaşlar, dua, fesat, için, insanlardan, korunmak, kötü, okunacak

Kötü Arkadaşlar Ve Fesat İnsanlar'dan Korunmak İçin Okunacak Dua

Eski 08-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kötü Arkadaşlar Ve Fesat İnsanlar'dan Korunmak İçin Okunacak Dua

Her Derdin Çaresi için Okunacak Dua - Kötülerin şerrinden korunmak için dua - Haksızlığa Karşı Okunaçak Dua - Zulme Uğrayanın Duası

Hasbiyallahu ve nimel vekil
(Allah bize yeterO ne güzel vekildir)
Allahü teâlâ, Peygamber efendimize buyuruyor ki:
(Sana hile yapmak isterlerse, Allah sana kâfidir) [Enfal 62]

([Ey resulüm, senden] yüz çevirirlerse, “Hasbiyallahü la ilahe illa hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim” de! = Allah bana kâfidir, Ondan başka ilah yoktur, ben sadece Ona güvenir, Ona dayanırım O büyük Arşın sahibidir) [Tevbe 129]

(De ki: Hasbiyallahü aleyhi yetevekkel-ül-mütevekkilün= Bana Allah yeter, güvenip dayanacaklar, ancak Ona güvenip dayanırlar) [Zümer 38]

(Allah’a dayan; vekil olarak Allah sana yeter) [Nisa 81]
(Tevekkül edene Allah kâfidir) [Talak 3]
oku sürekli gün içerisindebirde sürekli başkalarının arasında sevilmene sebep olacagından ya vedud okumaya devam et ki arkadaşın senle ugraşamasın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com