Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye > Kıssadan Hisse

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adam, böceği, gibidir, ipek, iyi, işini, yapan

İşini İyi Yapan Adam İpek Böceği Gibidir

Eski 08-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İşini İyi Yapan Adam İpek Böceği Gibidir

[İŞİNİ İYİ YAPAN ADAM İPEK BÖCEĞİ GİBİDİR]

Bir gün Örümcek, ipek böceğine şöyle demiş:
— İpek böceği kardeş, sen birazcık koza yapmak için günlerce uğraşıyorsun Ben İse, bir duvarı bir kaç saatte tülbent gibi dokuyorum
[size="4"]İpek böceği ona şu cevabı verir: - Evet örümcek kardeş, sen en kısa zamanda iş yapı­yorsun; fakat yaptığın işin kimseye faydası, yararı olmu­yor Vakitlerin boşa gidiyor, zamanlarını değerlendiremiyorsun Ben ağır ağır yavaş yavaş çalışıyorum, ama ip­liğimden öyle güzel kumaşlar dokunuyor ki, emsalsizdir İpeğim çok güzel iş görüyor İnsanlar benim kozamdan pek çok faydalar elde ediyorlar Az iş yapıyorum, Fakat işimi sağlam yapıyorum Sanatımı İyiye kullanıyorum İşi­mi iyi ve sağlam yaptığımdan dolayı çok mutluyum Çün­kü işini iyi yapan, san'atını iyiye kullanan kimseleri Allah seviyor Peygamberimiz seviyor İnsanlar da çok seviyor, hem dua ediyorlar İşte bunun için ben de çok mutlu ve bahtiyarım İşimi vazifemi iyi yapıyorum Vahitlerimi boşa geçirmiyorum diye cevab veriyor

[size="4"] Yusuf Tavaslı “Dini Hikayeler” s:265

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com