Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Bilim Teknik ve Teknoloji Merkezi > Cep Telefonları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ediliyor, firmasına, huawei, iddia, mobilitynin, motorola, satılacağı

Motorola Mobility'nin Huawei Firmasına Satılacağı İddia Ediliyor

Eski 08-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Motorola Mobility'nin Huawei Firmasına Satılacağı İddia Ediliyor

Google'ın geçen yıl büyük ses getiren ve firma tarihinin en pahalı satın alımı olarak tarihe geçen Motorola Mobility'nin satın alınması sonrasında Google'ın ne tür planları olduğu çok tartışılmıştı Gerileme dönemindeki firmayı ayağa kaldırması beklenen Google'ın aksine sadece patentlerle ilgileniyor olabileceği iddia edildi

Wall Street Journal'da yer alan bir makaleye göre, Ağustos ayında duyurulan satın alma kararı sonrası Google'ın Android işletim sistemini patent savaşlarından korumak için Motorola'nın 17000 patentlik portföyünü kullanacağı konuşulmaya başlanmıştı Ayrıca pazar payında kayıplar yaşayan Motorola'yı yenilikçi ve büyüyen bir yapıya kavuşturacağı da ifade edilmişti

Ancak bugüne kadar Motorola ile ilgili Google'dan bir hamle gelmedi Aksine Google'ın Android işletim sistemi için ortaklık yaptığı firmalarda kendi işletim sistemini geliştirerek alternatifler oluşturmaya başladığı görüldü Samsung'un Bada işletim sistemi, Amazon'un Kindle Fire işletim sistemi bunlara örnek

Google'ın 55 üretici ortağı olduğu düşünüldüğünde Motorola'yı ön plana çıkaracak ve kayıracak bir hamle bir anda bu ortaklıkların sona ermesine veya askıya alınmasına neden olabilir Aynen Microsoft ve Nokia ortaklığında olduğu gibi 2016 yılında Google'ın Android ortaklıkları sayesinde 10 milyar dolar mobil reklam geliri elde edeceği tahminlerine bakıldığında, ortaklarını ürkütmek istemediği anlaşılıyor

Nitekim Andy Rubin'in Motorola ve Google arasında bir ateş duvarı olduğunu ve Motorola ürünlerinin geleceğinin ne olacağı hakkında fikri olmadığını açıklaması bu iddiayı güçlendiriyor

Makalenin yazarı Dennis Berman, Google'ın Motorola'nın set üstü TV kutu bölümünü satma niyetinin yanında telefon bölümünü de astronomik bir rakamla Çinli Huawei firmasına satacağına dair iddialar olduğunu vurguluyor Ancak Google tarafından bu iddialar doğrulanmıyor

Google'ın amacı patentleri portföyüne katmaktı Geri kalanı ise satmaktan başka bir yol görünmüyor

Her ne kadar iddia mahiyetinde olsa da Google'ın Motorola Mobility firması ile ne yapacağı şu ana kada kesin çizgilerle açıklanabilmiş değil Bu da pek çok spekülasyonun önünü açıyor

donanımhaber

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com