Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bütçe, devlet, duyurusu, sınav, uzman, yardımcılığı

Devlet Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınav Duyurusu

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Devlet Bütçe Uzman Yardımcılığı Sınav Duyurusu

Başvurular 24 Ekim 2007 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesi 1 Kat İlkadım Caddesi Dikmen Yolu 06100 ANKARA adresine şahsen veya posta ile yapılabilir
TCMALİYE BAKANLIĞIBüTçE VE MALİ KONTROL GENEL MüDüRLüĞüDEVLET BüTçE UZMAN YARDIMCILIĞI GİRİŞ SINAVINA BAŞVURACAKLAR İçİN DUYURUSINAV TARİHİ : 08 09 ARALIK 2007 (iki gün) SINAV YERİ : ANKARAATAMA YAPILABİLECEK BOŞ KADRO SAYISI:Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer alan Devlet Bütçe Uzman Yardımcılığı kadrosunda, azami atama yapılabilecek boş kadro sayısı; 8 ve 9 uncu derecelerden olmak üzere toplam 20dirSINAVA KATILMA ŞARTLARI1 öSYM tarafından 10-11 Temmuz 2004, 01-02 Temmuz 2006 ve 30 Haziran 01 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) KPSSP 56 puan türünden 75 ( yetmiş beş) ve üzerinde puan almış olmak (Sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuranların sayısının 400 kişiden fazla olması halinde, puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ilk 400 aday giriş sınavına alınacaktır Eşit puan almış olmaları nedeniyle 400 üncü sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde, bu adayların tümü sınava çağrılacaktır),2 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda belirtilen Devlet memuru olma koşullarını haiz olmak,3 08/12/2007 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak,4 üniversitelerin en az dört yıl süre ile eğitim veren; Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak,5 Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlikle ilgisi bulunmamak,6 Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile özürlü olmamak,7 Devlet Bütçe Uzman Yardımcılığı sınavında iki

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com