Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
için, kimse, korkan

Korkan Kimse İçin

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Korkan Kimse İçin

Okunuşu;

Hasbünallahü ve ni'mel Vekil

Manası;

Bize Allah Kafi'dir O ne güzel vekildir

Yüce peygamberimiz (Aleyhisselam);
"Ey ümmetim , sizden herhangi biriniz, büyük bir olay ( musibet, elem, keder, dert-bela, korku-endişe, bunalım, üzüntü-sıkıntı vs) karşılaşacağında:"Hasbünallahü ve ni'mel Vekil" desin
Yüce Allah , üzerinizden düşmüş ( uğramış) olduğunuz musibeti ( belayı) uzaklaştırır

Ayet-i kerime'de müslümanlar, düşmanla karşılaştıkları zaman, bu duayı okudukları bildirilmektedirAyet'de mealen şöyle dediler:

"Müslümanlara düşmanlarınız size karşı büyük ordu hazırladıOnun için onlardan korkmalısınız" dediler
Halkın bu sözlerini Mü'minlerin , müslümanların imanını arttırdı da şöyle dediler;
"Hasbünallahü ve ni'mel Vekil - Bize Allah Kafi'dir O ne güzel vekildir" dediler
Evet , ey dost !
Sana düşmanlık yapan ve yapacak olan her kim olursa olsun sen , hemen;
" Hasbünallahü - Hasbünallahü ve ni'mel Vekil - Bize Allah Kafi'dir O ne güzel vekildir" demelisin
"Hasbiyellah - Allah bana kafidirHasbünallah - Allah bize kafidir"
"ye" ben "na" da biz demektir
Tek başına olursan "Hasbiyallah" birkaç kişi veya ailece olursa "Hasbünallah" dersin
Bu duaları okurken (100) kez okumalısın Ve yüzüncüden sonra "Ni'mel Mevla ve Ni'men Nasiyr" diye ilave etmelisin

İşte bu şekilde dua edersen bütün korktuklarından emin olursun buyrılmuştur

Yusuf Tavaslı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com