Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
jenerasyonu, kadınları

X Jenerasyonu Kadınları

Eski 07-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

X Jenerasyonu Kadınları

X Jenerasyonu Kadınları Yazısı - X Jenerasyonu Kadınları Dilek Önder - Dilek Önder Yazıları

Kim bunlar?

Anlatacağım

Şöyle özetlemişler:

“Başarılı, mutlu, çocuksuz!”

Tabii bu üçü de zincir gibi birbiriyle bağlantılı olmalı herhalde

Birinden biri olmazsa olmaz yani

Mesela, başarılı ama çocuklu

Çocuksuz ama mutsuz

Veya çocuksuz ama başarısız

Olmayacak!

Hepsi bir arada olacak!

X Jenerasyonundan olmanın başka şartları da var

“X Jenerasyonu”nu temsil ettiği kabul edilen bu kişiler, 1965-1978 yılları arasında doğanları kapsıyor

Şöyle bir araştırma yapmışlar:

Günümüzde kariyer sahibi olan 30 - 40 yaş aralığındaki kadınların neredeyse yarısının çocuksuz olduğu ortaya çıkmış

Diğer yarısı mutsuz demek!

Ki öyle!

Aralarından her kim çıkıp, “Yoo ben mutluyum” diyorsa ya yalan söylüyordur ya da gerçek mutluluğun ne demek olduğunu bilmiyordur!

Bu kadar da iddialıyım

Bir tek kadın grubu hariç: Kocasını sallamayanlar! Kendilerine hayat kuranlar ki onların sayısı da evliler içinde yüzde 1 falandır

Biz yine araştırmaya dönelim

Yüksek eğitim görmüş kadınların yüzde 43’ü, kariyerlerini aile kurmaktan öncelikli tutuyormuş

İyi

Yavaş yavaş yukarı doğru çıkıyoruz

X Jenerasyonu kadınlarından uzun süreli bir ilişki içerisinde partnerleriyle birlikte yaşayanların oranı ise yüzde 75’miş

Yani başarılı, mutlu ve çocuksuz kadınlar “bazılarının” sandığı gibi eciş-bücüş değil

Eskiden danalar ve beceriksiz kadınlar, bu söylemleri çirkin, erkek bulamayan ve o yüzden feminist olduğunu sandıkları ya da umdukları kadınlardan beklerlerdi

Ama ne oldu?

Bazı kadınlar doğru yolu buldu

Hem de hâlâ onların “eksik” olduklarına inanmak isteyen evli, çocuklu ve mutsuz bir çoğunluğa rağmen!

“Bir de hayat arkadaşın olsaydı

“Çocuğun olsaydı

Diyen

Kendini aklamaya çalışan bir çoğunluğa rağmen!

Bakın şimdi

X neslinin tipik bir örneği olan 44 yaşında bir kadın ne demiş?

“Ben kadınların çocuk sahibi olmak için baskı görmediği bir nesilde yetiştim Ailemin de tek önceliği iyi bir iş sahibi olmamdı” demiş

İşte bunu yapmayan kadınların er ya da geç, ama mutlaka bir gün geleceği nokta aynıdır:

“Keşke bir işim olsaydı!”

Dilek Önder

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com