Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anahtar, düzeyi, için, motivasyon, yüksek

Yüksek Motivasyon Düzeyi İçin Üç Anahtar

Eski 06-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yüksek Motivasyon Düzeyi İçin Üç Anahtar

Motive olamıyorum” lafı insanlardan düzenli olarak duyduğum bir şey Onlardan bu kelimeleri duyduğumda, bunun altında yatan bir neden olduğunu bilirim Kullanılmayan 3 prensip vardır

Eğer motive olamıyorsanız, şu an yapıyor olmanız gereken şeyleri kendinize yaptıramıyorsanız, kullanmayı düşünmeniz gereken üç anahtar vardır

1) Onaylama

Ne söylerseniz onu alırsınız Hedefleriniz hakkında onaylar biçimde konuşmaya başlayın Kendinize “Ne istediğimi biliyorum ve bunu almaya kararlıyım” deyin

Bu basit onaylamayı gün içinde birkaç kez tekrarlarsanız, istediğiniz şeyi elde etmek için gereken şeyleri yapmak için bir enerji patlaması ve heves kazanırsınız

2) Kararlılık

Birçok engel yolunuza taş koysa bile çalışma alışkanlıklarınıza sıkı sıkıya tutunma konusunda kararlı olun Çalışma ahlakınız, başarınızı belirler Eğer hayalinize veya amacınıza ulaşmanıza için gereken günlük görevleri yapmakta tutarlı ve inatçı olursanız, bir plağın çizgilerindeki gibi hareket edersiniz Bir ritim geliştirirsiniz Ve o ritim size bir momentum kazandırır

Bir kere momentum elde ettiniz mi süreciniz ilerlemeye başlar Dağdan düşen çığ gibi güç, hız ve kuvvet kazanırsınız

İlerleme kaydetmek sizi daha da motive edecektir Pozitif sonuçlar görene kadar işinize sarılmaya kararlı olursunuz

3) İlham

Sizi eyleme geçirmek için ilham veren güçlü bir isteğiniz olmalı İlham olmadan sudaki ölüden farksızsınızdır İlham, size başlangıç ve hız kazandıran yakıttır İlham basit ifadeyle “neden” sorusuna verdiğiniz cevaptır Yapmanız gereken şeyi yapma nedeniniz İstediğiniz şey nedir ve onu neden istiyorsunuz? Eğer bu soruya bir cevabınız varsa, o zaman ilhamınız da var demektir

O hayali alın ve aklınızın ucuna yerleştirin Dikkatinizi ona yoğunlaştırın Bunu yapın ve motivasyon eksikliği sizin için bir sorun olmaktan çıkacaktır Güçlü bir hayal sizi eyleme geçirecektir

Bu üç anahtarı kullanın – Onaylama, Kararlılık ve İlham, yüksek bir motivasyon düzeyi sağlamak için bunları birbirleriyle birleşik halde kullanın Sizi yol boyunca motive olmuş şekilde tutarak amaçlarınıza ulaşmanıza yardımcı olacaklardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com