Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çıkmaz, çıkış, sokakların, yolları

Çıkmaz Sokakların Çıkış Yolları

Eski 02-26-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Çıkmaz Sokakların Çıkış Yolları

Hayat bir sahnedirHerkes,yaşadığı hayatı oynayan bir artisttirBu sahneyi yaratan, bizi bu sahneye getiren,bize bu rolü vermişRolü beğenip beğenmemek bize düşmezVerilen rolü en iyi şekilde oynamak, rejiyi memnun etmektir bize düşen

Çıkmaz sokaklar insanın dünyasında da vardırİçimizdeki inişler yokuşlar,coğrafyadan daha çoktur Cevapsız kalan sorular,çıkmaz sokaktırDermansız sanılan dertler çıkmaz sokaktırHalbuki insan,yol mühendisi gibi olmalıdırMühendisin karşısına bataklık çıkarsa etrafını dolaşırDağ çıkarsa tünel açar,yoluna devam ederNehir çıkarsa köprü yaparYol bitti diyen, 'kendi ulaşımını durdurur'
Felçli bir çocuk vardıAnnesi şöyle diyor: "Evladım felçli insanların da yapacağı işler vardırBen inanıyorum ki çok iyi günler göreceğizFelçli olman demek,her şey bitti demek değildir"Annesi o çocuğa lisan öğretti
Çocuk tercümeler yaptıGerçekten de hem kültürleri arttı hem de para kazandılar
İki gözü de görmüyorAzmediyor okuyacağım diyorBöylece lise,üniversite bitiyorGözünün görmemesi bütün yolları çıkılmaz hale soktuFakat o şahıs üniversite bitirerek kendi yolunu açtı
Adam eşiyle kavga etmişYollarda deste deste çiçek satıyorlarDüşünüyorum,eşini üzmüş adam,akşam bir buket çiçeği eşine uzatınca ikisinin de sevgi damarları kabarmaz mı?Bir çiçek,çıkmaz sokakları fethetti
İnsanı çıkmaz sokağa düşüren,kendi düşünceleridirBen bazen diyorum ki kendi kendime "Yok Ben bu hastalıktan kurtulamam"İşte kendi kendimi çıkmaz sokağa soktumSonra diyorum ki; "Niye iyileşmeyeyim? Şifa Allah'tan" Şimdi çıkmaz sokaktan çıktımHer çıkmaz sokak açılırHassas olmak,dengesizliği de beraberinde getirirHislerimiz,aklın kontrolünde olursa dengesizliklerin sayısı azalır
Elbette çıkmaz sokak vardırÇıkmaz sokaklar yolumuzu kesebilirFakat müsbet düşünmek lazımBen kitap bulunmayan bir evde büyüdüm;kırk tane kitap yazdımHer akşam,yatsı namazını kıldıktan sonra, "Bugünkü hayatım nasıl geçti?" sorusuna cevap aramalıyızGünahlarımızı, hatalarımızı tespit etmeli,onlara tevbe etmeliyizİnsanın,gayrete gelerek geçmişin yanlışlıklarından intikam alması lazım

Hekimoğlu İsmail

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com