Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Bilgisayar,Teknoloji & İnternet Dünyası > Program Anlatımları [Resim & Video]

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
advance, anlatım, kullanımı, machine, resimli, split

Advance Split Machine Kullanımı (Resimli Anlatım)

Eski 11-29-2007   #1
[KAPLAN]
Icon47

Advance Split Machine Kullanımı (Resimli Anlatım)

DVD image - DVDRip - MP4 - VIDEO_TS klasörü vb her türlü dosya ve klasörü aşağıdaki şekilde parçalayıp birleştirebilirsiniz

A) Dosya ve Klasör Parçalama (SPLIT)

Tuşların İşlevleri

1- SPLIT : Parçalara ayırma

2- ADD FILE : Video dosyalarını parçalamak için konum açmak (DVDRIP - MP4vb)

3- ADD FOLDER : Klasör parçalamak için konum açmak (Video_TS vb)

4- DESTINATION FOLDER : Birleştirme sonrası dosyamızın çıkacağı konum

5- Size of Part: ZIP- 100: 95 MB olarak ayarlayın

Klasör parçalama işleminin uygulanması

- SPLIT sekmesinden ADD FOLDER'a tıklıyoruz, VIDEO_TS klasörünün bulunduğu konuma girip dosyayı seçiyoruz ve Tamam diyoruz

- Size of Parts olan bölümü ZIP- 100: 95 MB olarak ayarlayıp DESTINATION FILE sekmesinden OPEN butonuna basarak dosyalarımızın parçalanacağı konumu ve yeni ismi giriyoruz ve AÇ butonuna basıyoruz

- START butonuna basıyoruz ve parçalara ayırma işleminin bitmesini bekliyoruz İşlem sonunda dosyalarımız belirttiğimiz konuma çıkmış olacak
(START butonuna basmadan önce resimdeki şekilde ayarlandığından emin olun)

NOT: Bu işlem image (iso - nrg) dosyalarında da aynı şekilde, image dosyasını bir klasör içine aldıktan sonra klasöre aynı işlemleri uygulayarak parçalara ayırabilirsiniz

RESİMLİ ANLATIM

NOT: ADD FOLDER seçeneği seçerek VIDEO_TS klasöründeki gibi DVD image dosyalarınıda (iso - nrg) bir klasör içine alarak parçalama işlemini yapıyoruz Parçalara ayırmak istediğiniz dosya DVDRIP, MP4 (avi - xvid - Divx) ise klasör açmadanda ADD FILE seçeneğinden parçalara ayırabilirsiniz Programın çalışma mantığı her iki seçenekte de aynı

________________ ____________________ _________________

B) Dosya ve Klasör Birleştirme (UNSPLIT)

Tuşların İşlevleri

1- UNSPLIT : Dosya veya klasör birleştirme

2- FILE TO UNSPLIT: Birleştirilecek dosyaların bulunduğu konumu açar

3- DESTINATION FOLDER: Birleştirme sonrası oluşacak klasör yada dosyaların çıkartılacağı konumu ayarlar

Dosya veya Klasör birleştirme işleminin uygulanması

- UNSPLIT sekmesinden FILE TO UNSPLIT bölümündeki OPEN butonuna basarak birleştirilecek olan klasörümüzün ilk parçasını seçiyoruz ve AÇ diyoruz

- DESTINATION FOLDER bölümündeki OPEN butonuna basarak birleştirme sonrası yeni dosyalarımızın çıkartılacağı konumu ayarlayarak TAMAM diyoruz

- Son olarak START butonuna basarak işlemin tamamlanmasını bekliyoruz

RESİMLİ ANLATIM

ÖNEMLi NOT:
Download işlemi sonrasi son parçayi winrar'dan çıkardıktan sonra dosya isimlerini kontrol edin, winrardan çikan dosyanin ismi farklıysa diger parçalara göre düzenleyin, son parçanin isminin - dosya uzantısının farkli olmasi nedeniyle sorun olusabiliyor
Birlestirme islemi öncesi tüm dosyalarin isimleri ayni olmak zorunda

Alıntıdır

Advance Split Machine programı ve resimli anlatım aşağıdaki bağlantıdadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Advance Split Machine Kullanımı (Resimli Anlatım)

Eski 02-19-2009   #2
maralim

Cevap : Advance Split Machine Kullanımı (Resimli Anlatım)

sie ya

bitane forumda su programın linkini versin bu kadar sacmalık olmazki

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com