Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
acıdaolsa, doğru, söyleyiniz

AcıdaOlsa Doğru Söyleyiniz...

Eski 10-14-2008   #1
sudenaz

AcıdaOlsa Doğru Söyleyiniz...

Gencin birisi Kâbe' de hep,
"Ey dogrularin yardimcisi olan Allahım, ey haramdan sakinanlarin yardimcisi olan Allahım, sana hamdü sena ederim" diye dua eder
Bu durum herkesin dikkatini çeker
Birisi, (Neden hep ayni duayi yapiyorsun, baska bir sey bilmiyor musun?) der
O da anlatir:
7-8 sene önce yine Kâbe' de iken içi altin dolu bir torba buldum Tam 1000 altin vardi Içimden bir ses (Bu altinlarla, sunlari sunlari yaparsin) diyordu Hayir dedim kendi kendime, bu benim degil, baskasinin mali,kullanmam haram olur dedim
Bu sirada birisi, "söyle bir torba bulan var mi?" diye bagiriyordu Çagirdim onu, nasil bir torbaydi, içinde ne vardi diye sordum Torbayi tarif etti ve içinde 1000 altin vardi dedi Al öyleyse torbani diyerek verdim Adam torbayi açip içinden bana 30 altin verdi Pazara gittim Temiz yüzlü genç bir esiri överek satiyorlardi Gencin temizligi dikkatimi çekti Yanlarina gittim, bu köle için ne istiyorsunuz dedim 30 altin dediler Adamdan aldigim 30 altini verip genci satin aldimBir iki yil geçti Genç çok çaliskan, çok edepli idi Onu aldigima çok memnun olmustum Bir gün onunla giderken karsidan iki üç kisi geliyordu
Genç bana dedi ki, Efendim, ben Fas emirinin ogluyum Bu gelenler babamin adamlari Beni buldular Senden beni satin almak isterler Sen iyi bir insansin, onlara 30 bin altindan asagiya satma) dedi
O kisiler y anima geldi, bu esiri bize satar misin dediler Satarim dedim 60 altin verelim dediler Olmaz dedim Iyi ama sen bunu 30 altina almadin mi? Biz sana iki mislini veriyoruz dediler Öyleyse gidin pazardan alin dedim Artira artira 20 bin altina kadar çiktilar 30 binden asagi olmaz dedim Çaresiz kabul ettiler Altinlari erip, genci alip gittiler Ben o 30 bin altinla isyerleri açtim, ticaret yaptim, daha çok zengin oldum
Bir gün bana arkadaslar, "çok zengin bir ailenin iyi bir kizi varBabasi yeni vefat etti Onunla seni evlendirelim" dediler Ben de "olur" dedim Nikah kiyildi Deve yükleri çeyizini getirdiler Çeyiz arasinda bir torba dikkatimi çekti Kiza, "bu nedir" dedim" "ben evlilik çağıda geldiğimide, babam çeyizime koymak için 1000 altın verecekti, ama altınları bana getireceği zaman Kâbe' de kaybetmis, bulan gence 30 unu vermis Ancak kalanini da bana getirebildi, işte bu altınlar onlar" dedi

Demek ki buldugum altinlar benim rizkim imis, vermese idim haram yoldan gelecekti, simdi helal yoldan yine bana geldi Bana yardim edip haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbime hamd ederim

Aci da olsa, dogrulari söyleyiniz (hadis i serif)
Takdirden ötesi yok Nasipten ötesi yok

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : AcıdaOlsa Doğru Söylleyiniz...

Eski 10-14-2008   #2
FBMH1907

çokçokk doğruu
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-14-2008   #3
cansel

teşşekürler arkadaşım

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-14-2008   #4
sudenaz

tşkleryorumun için
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-14-2008   #5
merve16

Allah razı olsun emeğine sağlık kardeşim

Eski 10-14-2008   #6
FBMH1907

ahhhhhhhhhhhhh ahhhhhhhhhhhhhhhh
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : AcıdaOlsa Doğru Söyleyiniz...

Eski 10-14-2008   #7
sudenaz

yorumlarınız için tşk ederim arkadaşlar
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-14-2008   #8
yazarel

EVET CANIM HER NE OLURSA OLSUN HEM DOĞRU HEMDE DÜRÜST OLACAKSIN:
DAĞDA ÜÇ BEŞ DOMUZ SÜRÜSÜ TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE ÖLÜSÜ NE DİRİSİ İTE İTLİKYAPIP KAFA TUTMA BEYİNE ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE DUY ULAN SOYSUZ (NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEEEE)
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-14-2008   #9
sudenaz

yorumun için tşkelr sevgili yazarel
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-16-2008   #10
bonsoir

Her zaman kalbinizi ALLAH(cc) karşı doğru tutun Mutlaka mükafatını görürsünüzBirçok olaylar yaşadım ,her zaman mükafatını gördüm sizde doğru olun ,yanılmayacaksınız Rabbim her zaman yanımızda emin olun:56:58
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-16-2008   #11
sudenaz

güzel dularınız için çok tşkler allah razı olsun bizde görücezdir inş mükafatını:S
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com