Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Motorlu Taşıtlar

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
605km, tek, şarjla

Tek Şarjla 605Km

Eski 11-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tek Şarjla 605Km

Almanya'nın elektrikli araba şirketi DBM Energy ve Berlin enerji şirketi Lekker, Münih-Berlin arası ulaşımı sağlayarak elektrikli araçların rutin kullanım kolaylığını insanların hizmetine sundu Böylece 2015 yılı için hedeflenen "Elektrik Hareketi için Ulusal Kalkınma Planı"na ulaşılırken, aracın yayılım alanı da 5 yıl içerisinde iki kat genişledi Ekonomi ve Teknolojiler Bakanlığı tarafından desteklenen araç, bugün Bakan Rainer Brüderle tarafından konutunda incelendi DBM Enerji şirketinin Genel Müdürü
Mirko Hannemann, "Kolibri teknolojisinin çok yüksek tutulmasıyla uzun yolculukların da elektrikli araba ile mümkün kılındığını göstermek istiyoruz" diye konuşurken, Lekker Enerji Şirketi'nin Yönetim Kurulu Başkanı Dr Thomas Mecke de, "Bu seyahat, elektrikli araçların dünyadaki atılımı olacak" dedi
130 mil hız ile gidebilen elektrikli aracın, ABS fren sistemi, hava yastığı, klima, radyo ve ısıtmalı koltukları da bulunuyor
İHA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com