Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doğal, esentepe, parkıgerede

Esentepe Doğal parkı-GEREDE

Eski 08-17-2007   #1
feyza

Esentepe Doğal parkı-GEREDE

KONUMU:
Ankara ile İstanbul arasında 1400 m rakıma sahip ve Gerede’ye nazır bir konumdadır

TARİHÇESİ:
Asırlık iri çam ağaçları bulunmaktadır
Anadolu’nun Türkleşmesinde büyük katkıları bulunan Horasan erenlerinden Ramazan Dede Esentepe’de metfundur
Atatürk, Esentepe’yi 17 Temmuz 1934’ te ziyaret ettiğinde buranın devamlı esmesi sebebiyle Ramazan Dede adını Esentepe olarak değiştirmiştir
Esentepe, İsmet Paşa, Turgut ÖZAL gibi bir çok devlet erkanını ağırlamıştır

İMKANLARI:
Esentepe’de 3 yıldızlı bir otel,
Yöresel Ürünler Satış Reyonu,
Ramazan Dede Camii, Türbesi ve Şadırvanı
Havuzlu Çay Bahçesi,
Kır Lokantası
Futbol, basketbol, voleybol sahaları
4 adet Çeşme
3 adet WC
Piknik masaları
Çocuk oyun grupları mevcuttur

ETKİNLİKLER
Esentepe’de her yıl Kırkpınardan sonra en büyük güreş organizasyonu olan Esentepe Yağlı Güreşleri, Sünnet Şölenleri, Futbol Turnuvaları, Ahilik Kutlamaları gibi bir çok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır
Ünlü Sanatçı Barış Manço Esentepe’yi ziyaretinde “çok yer gezdim üstü çam altı çimen olan tek yer olarak Esentepe’yi gördüm” demiştir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-17-2007   #2
[KAPLAN]

Gerçekten de hoş bir mekan, özellikle belli zamanlarında futbol takımlarımın dahi kamp yaptıkları yerler arasında yer alıyor

Hazırlamış olduğun bu güzel konu için teşekkürler feyza

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-17-2007   #3
feyza

rija edermm
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com